Діхтяр Іван Іванович

Діхтяр Іван Іванович
Дата та місце народження: 27 листопада 1963 р., с. Воскресенка, Донецька область
Дата та місце смерті: 13 лютого 2015 (51 рік) м. Попасна, Луганська область
Місце поховання: с. Воскресенка, Донецька область
Звання: Прапорщик
Посада: Головний сержант роти
Обставини смерті: Загинув 13 лютого 2015 р. під Попасною, керуючи відводом особового складу в укриття під час обстрілу.

Іван Діхтяр народився в селі Воскресенка на Донеччині. Після закінчення Красноармійського педагогічного коледжу, у 1983 році, сім років перебував на військовій службі. Навчався у Донецькому юридичному інституті МВС України. 1990 року переїхав у селище Октябрське Великоновосілківського району та розпочав роботу в органах внутрішніх справ, від дільничного інспектора до старшого слідчого. З 2008 року працював юрисконсультом.

Займав активну громадянську позицію, брав активну участь в житті селища. Був членом виконкому, головою адміністративної комісії Октябрської сільради. 2011 року вступив до Українського реєстрового козацтва, де йому присвоєне звання полковника.

В серпні 2014 року, під час російської збройної агресії проти України, Іван Діхтяр добровольцем став на захист рідного Донбасу та поїхав на фронт у складі 43-го батальйону територіальної оборони «Патріот», що був сформований у Дніпропетровську. Наприкінці 2014 року підрозділ був переформатований в 43-й окремий мотопіхотний батальйон. Прапорщик Іван Діхтяр служив на посаді старшини роти.

Загинув 13 лютого 2015 року в районі міста Попасна на Луганщині, керуючи відводом особового складу в укриття під час обстрілу. Поховали Івана у рідному селі Воскресенка, де живе його мати.

Залишилися мати, дружина, двоє дорослих дітей та онук.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 6, місце 27.