Діяконюк Іван Васильович

Діяконюк Іван Васильович
Дата та місце народження: 9 липня 1973 р., с. Банилів, Чернівецька область
Дата та місце смерті: 13 липня 2014 (41 рік) с. Розкішне, Луганська область
Місце поховання: с. Банилів, Чернівецька область
Звання: Сержант
Посада: Старший розвідник-далекомірник
Обставини смерті: Загинув 13 липня 2014 р. в районі с. Розкішне, Лутугинський район, Луганська область у бою під час операції з розблокування оточеного терористами міжнародного аеропорту Луганська. Колона військової техніки потрапила у засідку диверсійної групи на повороті з Лутугине на луганський аеропорт та була обстріляна з протитанкової зброї. Разом з Іваном загинули старший сержант О. Колотило, солдат П. Коноплев та старший сержант А. Альошин.

[ред. | ред. код]

Народився і проживав в селі Банилів Вижницького району. 1990-го вступив до Чернівецького училища культури. Протягом 1992—1993 років проходив строкову службу в армії. 1995 року закінчив повний курс училища культури. 1996-го призначений на роботу у Вашківецьку дитячу музичну школу викладачем духових інструментів, працював у філії школи села Банилів. З 2000 року працював у Банилівській ЗОШ учителем музики. 2010-го закінчив Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича — отримав освіту за спеціальністю «музична педагогіка, виховання». У вересні 2013 року призначений на посаду педагога-організатора Банилівської ЗОШ І-ІІІ ст.

В часі війни мобілізований 8 квітня 2014 року — військовий 1-го батальйону 80-ї бригади, гавбична батарея. 13 липня від нього був дзвінок додому — приблизно в районі бази Орєхово біля Луганська, повідомив, що вирушив із загоном на завдання, ще один дзвінок увечері того ж дня, повідомив, що по них стріляють з «градів» і живими вони напевно не повернуться. Є певні дані, що автомобіль з військовими горів, але був час урятуватися. Вважався зниклим безвісти.

За іншою інформацією: загинув 13 липня 2014 р. в районі с. Розкішне, Лутугинський район, Луганська область у бою під час операції з розблокування оточеного терористами міжнародного аеропорту Луганська. Колона військової техніки потрапила у засідку диверсійної групи на повороті з Лутугине на луганський аеропорт та була обстріляна з протитанкової зброї. Разом з Іваном загинули старший сержант О. Колотило, солдат П. Коноплев та старший сержант А. Альошин.

Сімейний стан: Залишилася Наталія, доньки Ольга і Тетяна.

Рідні розшукували його, потім чекали на результати ДНК-експертизи. 26 червня 2015 року похований в селі Банилів, Вижницький район, Чернівецька область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 37.