Діанов Григорій Юрійович

Діанов Григорій Юрійович
Дата та місце народження: 21 серпня 1996 р., с. Миколо-Бабанка, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 31 березня 2015 (18 років) Помер від поранень
Звання: Солдат
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Отримав важкі травми хребта в зоні АТО в результаті вибуху поблизу селища Піски (Ясинуватський район) під Донецьком. Лікувався в Харкові та у Києві, 20 березня був відправлений на лікування до Німеччини. У шпиталі Бундесверу в місті Ульм (Німеччина) після операції подзвонив мамі, але вранці 31 березня помер.

Народився 1996 року в селі Миколо-Бабанка на Кіровоградщині, у багатодітній родині. Зростав разом із двома старшими сестрами та двома молодшими братами. Родина переїхала спочатку до с. Бобринка, а 2013-го оселилась в с. Чарівне Бобринецького району. 2011 року закінчив Бобринківську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів, 2014-го — професійно-технічне училище № 32 м. Бобринець, де здобув професію «Тракторист-машиніст с/г виробництва, слюсар з ремонту с/г техніки» й отримав посвідчення тракториста категорій «А1, А2, В1». Два місяці працював за спеціальністю.

Під час війни, не чекаючи весняного призову, 12 грудня 2014-го вступив на військову службу за контрактом. Пройшов підготовку в навчальному центрі «Десна».

Солдат, стрілець 14-ї окремої механізованої бригади, в/ч А1008, м. Володимир-Волинський.

Зазнав поранення черевної порожнини та складної травми хребта внаслідок вибуху в зоні проведення антитерористичної операції, стан бійця стабілізували в Артемівській лікарні (за іншими даними, поранений поблизу селища Піски Ясинуватського району). Лікувався у шпиталях Харкова та Києва, переніс кілька операції, 20 березня відправлений на лікування до Німеччини. Прооперований у шпиталі Бундесверу в місті Ульм, після операції подзвонив мамі, але вранці 31 березня помер.

15 квітня з 18-річним захисником прощались в райцентрі Бобринець, в районі було оголошено дводенну жалобу, похований на Петрівському цвинтарі Бобринківської сільської ради.

Без Григорія лишились мати Кирило Наталія Володимирівна, батько Діанов Юрій Михайлович, дві сестри та двоє братів.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 9, місце 40.