Деркач Сергій Павлович

Деркач Сергій Павлович
Дата та місце народження: 11 грудня 1973 р., м. Івано-Франківськ
Дата та місце смерті: 30 липня 2014 (40 років) с. Шишкове, Луганська область
Місце поховання: м. Прилуки, Чернігівська область
Звання: Майор
Посада: Заступник командира батальйону по роботі з особовим складом
Обставини смерті: 30 серпня 2014 р. при виконанні бойового завдання по супроводженню танків до блокпосту в складі конвою біля села Шишкове Луганської області під час руху автомобіль ГАЗ-66 в якому знаходився Сергій наїхав на фугас та підірвався, в наслідок чого Сергій загинув на місці разом з водієм сержантом В. Моісеєнко.

[ред. | ред. код]

Народився 1973 року в Івано-Франківську, в родині військовослужбовця. Закінчив 9 класів середньої школи (у 1989 р.) та Прилуцьке медичне училище (у 1993 р.). Від 1993 року в лавах Збройних сил України. 1998 року закінчив Харківський військовий університет за спеціальністю «метеорологічне забезпечення систем та комплексів». З червня 1998-го проходив службу на офіцерських посадах, у тому числі в 38-му об'єднаному навчальному центрі Повітряних сил ЗСУ.

З грудня 2013 року — заступник командира 3-го танкового батальйону по роботі з особовим складом 1-ї окремої гвардійської танкової бригади. З червня 2014-го брав участь у боях на сході України. 30 липня 2014-го біля села Шишкове під Луганськом машина, в якій перебував Сергій Деркач, підірвалася на фугасній міні. Внаслідок підриву здетонували боєзапаси, які перевозили в автомобілі. Сергій загинув на місці разом із водієм Володимиром Моісеєнком (родом з Ічнянського району).

1 серпня 2014 року похований в Прилуках.

Вдома залишилась дружина Віта й діти — восьмирічна Аліна та чотирирічна Діана. Сім'я полеглого мешкає в гуртожитку військової частини у смт Гончарівське.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 9, місце 11.