Дереш Валерій Костянтинович «Амін»

Дереш Валерій Костянтинович
Дата та місце народження: 3 травня 1982 р., с. Купин, Городоцький район, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 22 лютого 2015 (32 роки) м. Маріуполь, Донецька область
Місце поховання: с. Купин, Городоцький район, Хмельницька область
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Загинув 22 лютого 2015 р. під час проведення рекогносцировки шляхів з позицій блок-посту №11 під Маріуполем, внаслідок перекидання автомобіля добровольчого батальйону Діва Марія. Разом з Валерієм загинули старший сержант Л. Сухацький та рядовий міліції В. Росоха.

Народився 3 травня 1982 року у м. Хмельницькому.

В 2000 роцв закінчив ЗОШ №1 на відмінно.

Цього ж року поступив у Хмельницький національний університет на факультет міжнародних відносин. Протягом навчання зарекомендував себе дисциплінованим, доброзичливим і сумлінним студентом. Захистив на відмінно Дипломну роботу «Вплив ЗМІ та мережі Інтернет на політичні процеси в США».

2005 року закінчив університет, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Міжнародна інформація» та здобув кваліфікацію міжнародника-аналітика, перекладача.

Він мріяв про гідну і престижну роботу, відчував потребу держави у таких спеціалістах, бачив європейське майбутнє своєї Батьківщини.

Після закінчення університету випробував себе на декількох посадах.

В 2006 році одружився.

В 2014 році за покликом серця пішов добровольцем у зону антитерористичної операції, поповнивши лави бійців першого християнського, добровольчого батальйону спеціального призначення «Свята Марія».

Валерій Дереш (позивний "Амін") під час війни не раз очолював групу розвідників, яку ще називали «Святі» батальйону МВС спеціального призначення «Свята Марія». По відгуках побратимів, був одним із найбільш досвідчених людей під Павлополем, уміло водив розвідгрупи «на ту сторону» і йшов туди, де найважче, найнебезпечніше, весь час перебував на межі життя та смерті.

Загинув Валерій Дереш 22 лютого 2015р. поблизу пам’ятного знака Сталевару під Маріуполем зі своїми двома побратимами.

Двоє військових загинули на місці, ще один — в лікарні. Тоді ж загинули Василь Росоха та Леонід Сухацький.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 5, місце 32.