Денисов Дмитро Миколайович

Денисов Дмитро Миколайович
Дата та місце народження: 18 серпня 1973 р., м. Привілля, Луганська область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (41 рік) с. Новокатеринівка, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Звання: Майор
Посада: Начальник штабу батальйону
Обставини смерті: Загинув 29-го серпня 2014 р під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором на перехресті доріг з с. Побєда до с. Новокатеринівка поруч зі ставком. Загинув разом з значною частиною бійців 93-ї механізованої бригади, які доки що не опізнані (не ідентифіковані). За свідченням механіка-водія БМП-319, їхав поруч з ним та, коли почався обстріл, заявив, що живим не здасться. Коли підбили БМП-319, дістав поранення в шію. Механік-водій витягнув майора з палаючої машини та під щільним вогнем тягнув по дорозі. Майор наказав покинути його. За свідченням інших очевидців -- потім Дєнісов дістав поранення у ноги, та, не бажаючи потрапляти до полону, ліг на гранату і підірвав себе. Рештки майора Денисова привезені до Дніпропетровська. Попередньо ідентифікований за тестами ДНК. Похований як тимчасово невстановлений боєць на Краснопільському цвинтарі (Дніпропетровськ). 27 червня 2016 р. офіційно визнаний загиблим.

Народився 1973 року в місті Привілля (Луганська область). Випускник Харківського інституту танкових військ. Начальник штабу батальйону, 93-тя окрема механізована бригада.

Загинув 29 серпня 2014-го під час виходу з Іловайського котла «зеленим коридором» на дорозі з села Побєда до Новокатеринівки.

Загинув разом із значною частиною бійців 93-ї механізованої бригади, які станом на січень 2017 року не були ідентифіковані. За свідченням механіка-водія БМП-319, де були також Роман Баранов, Гавриіл Зелінський, Василь Логвиненко, Ігор Троценко, майор Денисов їхав поруч з ним та, коли почався обстріл, повідомив, що не здасться живим. Коли підбили БМП, зазнав поранення в шию. Механік-водій витягнув Дмитра з палаючої машини та під щільним вогнем тягнув його по дорозі, майор наказав облишити це.

За свідченнями інших очевидців, по тому майор Денисов був поранений у ноги, та ліг на гранату із висмикнутою чекою.

Рештки Дмитра Денисова привезені до Дніпропетровська; попередньо ідентифікований за тестами ДНК.

Похований як тимчасово невстановлений Герой на Краснопільському цвинтарі (Дніпропетровськ).

27 червня 2016 року офіційно визнаний загиблим.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 5, місце 40.