Денщиков Андрій Анатолійович

Денщиков Андрій Анатолійович
Дата та місце народження: 8 березня 1985 р., м. Запоріжжя
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (29 років) с. Осикове, Донецька область
Місце поховання: м. Запоріжжя
Звання: Солдат
Посада: Номер обслуги-радіотелефоніст
Обставини смерті: Входив до складу розрахунку зенітної установки, облаштованої у кузові вантажівки ЗІЛ-131. Загинув 29-го серпня 2014 р під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором на дорозі поміж с. Кутєйніково та Осиково. Стояв біля зенітки та був застрелений снайпером. Незабаром машина була підбита і ті, хто їхали на ній, пересіли на іншу. В машині залишились тіла А. А. Денщикова та С. В. Калініна. 31-го серпня ця машина була підірвана сепаратистами разом з тілами загиблих. 3-го вересня рештки Денщикова А.А. разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі були привезені до дніпропетровського моргу. 16-го жовтня 2014 р. тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК.

[ред. | ред. код]

Народився 1985 року в місті Запоріжжя. Проживав у місті Запоріжжя, Шевченківський район.

Призваний за мобілізацією 14 квітня 2014 року, солдат, номер обслуги-радіотелефоніст зенітно-ракетного взводу, 93-тя окрема механізована бригада.

Загинув під час виходу з оточення під Іловайськом на дорозі поміж селами Кутейникове та Осикове (Старобешівський район). Перебував біля зенітної установки у кузові ЗІЛ-131, був вбитий снайпером. Коли машину було підбито, бійці пересіли до іншої. Тіла вбитих Андрія Денщикова та Сергія Калініна залишилися в кузові, 31 серпня були підірвані терористами разом з машиною.

3 вересня 2014-го останки Андрія Денщикова з тілами 96 інших загиблих у Іловайському котлі привезені до дніпропетровського моргу. 16 жовтня 2014-го тимчасово похований.

Упізнаний за експертизою ДНК серед похованих під Дніпропетровськом невідомих Героїв. 29 серпня 2015-го перепохований на Леваневському кладовищі Запоріжжя.

Без Андрія лишились мама та сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 6, місце 27.