Демковський Дмитро Михайлович

Демковський Дмитро Михайлович
Дата та місце народження: 26 вересня 1987 р., м. Самбір, Львівська область
Місце поховання: м. Самбір, Львівська область
Звання: Сержант
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 4 липня 2015 р. близько 16.00 в ході проведення планового нарощування мінно-вибухових загороджень в результаті підриву на міні в районі 29-го блокпосту на трасі Бахмутка поблизу смт Донецький. Пізніше при спробі евакуації важкопораненого солдата Р. Цапа під час повторного вибуху загинули солдат Д. Ковшар, молодший сержант І. Смоляр та солдат А. Романов.

[ред. | ред. код] Пам'ятник загиблим українським воякам у селищі Новотошківське.

Навчався у Самбірському педагогічному коледжі ім. Филипчака, Дрогобицькому педагогічному університеті імені Івана Франка, факультет романо-германської філології, англійська мова і література.

У Збройних силах України з 2009 року, командир відділення 703-го інженерного полку.

4 липня 2015-го загинув під час проведення планового нарощування мінно-вибухових загороджень (підрив на міні) біля 29-го блокпосту на трасі «Бахмутка» поблизу села Донецький. При спробі евакуації важкопораненого солдата Романа Цапа під час повторного вибуху загинули молодший сержант Іван Смоляр, солдати Дмитро Ковшар, Артем Романов.

Без Дмитра залишилася сестра.

Похований з військовими почестями в місті Самборі 10 липня 2015-го, люди проводжали в останню дорогу на колінах. У Львівській області було оголошено триденну жалобу за загиблими Дмитром Демковським та Романом Цапою.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 3, місце 25.