Дейкун Іван Вікторович

Дейкун Іван Вікторович
Дата та місце народження: 23 липня 1978 р., с. Іллінецьке, Іллінецький район, Вінницька область
Дата та місце смерті: 6 жовтня 2019 (41 рік) м. Красногорівка, Донецька область
Посада: Заступник командира бойової машини–навідник-оператор
Обставини смерті: Загинув 6 жовтня 2019 р. близько 16:00 під час обстрілу позицій ЗСУ поблизу м. Красногорівка (Мар'їнський район, Донецька область), уражений в груди декількома кулями з великокаліберного кулемета.

[ред. | ред. код]

Народився 1978 року в селищі Радгосп-Технікум, зараз село Іллінецьке Іллінецького району Вінницької області, жив у місті Новоукраїнка (Кіровоградська область). Працював в аграрних підприємствах.

Від 27 квітня 2018 року служив за контрактом у 179-му центрі військ зв'язку, потім — Новоукраїнському РВК, радіотелефоніст вузла зв'язку та телеформатизації. Відкомандирований до 28-ї бригади; старший солдат, заступник командира бойової машини — навідник-оператор 1-го механізованого батальйону. Брав участь у боях за Новотроїцьке, Богданівку, Маріуполь.

6 жовтня 2019 року в пообідню пору під час бойового чергування на опорному пункті поблизу Красногорівки внаслідок обстрілу з великокаліберного кулемета зазнав кількох кульових поранень грудної клітки, це спричинило сильний крововилив у легені. Помер за кілька хвилин у реанімобілі (від больового шоку і втрати крові). Противник обстрілював позиції біля Красногорівки з напрямку селищ Трудівських (Петровський район Донецька) зі снайперської та стрілецької зброї.

10 жовтня 2019-го похований у Новоукраїнці.

Без Івана лишились мама, цивільна дружина та син 2003 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 2, місце 25.