Дегтяр Микола Сергійович

Дегтяр Микола Сергійович
Дата та місце народження: 5 квітня 1990 р., с. Рокитне, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 22 червня 2016 (26 років) с. Троїцьке, Луганська область
Місце поховання: с. Рокитне, Чернігівська область
Посада: Старший стрілець-кулеметник
Обставини смерті: Загинув 22 червня 2016 р. від чисельних поранень вночі поблизу села Троїцьке (Попаснянський район) Луганської області, внаслідок обстрілу зі 120-мм мінометів та САУ.

[ред. | ред. код]

Народився 1990 року в селі Рокитне (Бобровицький район, Чернігівська область). 2007-го закінчив Пісківську ЗОШ ім. П. Тичини, у Броварському професійному ліцеї здобув фах рихтувальника кузовів автомобілів та електрогазозварника. Працював механіком на СТО в Броварах. Протягом 2008—2010 років проходив строкову військову службу в Ужгороді, 15-й гірсько-піхотний батальйон. Демобілізувавшись, працював на парковці в Києві — КП «Київтранспарксервіс». Вступив на заочне навчання до Київського національного університету технологій та дизайну.

Учасник подій Євромайдану. Мобілізований як доброволець 5 квітня 2015 року, старший солдат; старший стрілець—кулеметник 11-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь». 31 січня 2016-го заочно здобув ступінь бакалавра у Київському національному університеті технологій та дизайну, здобувши кваліфікацію «фахівець у галузі легкої промисловості». Входив до складу Цивільного корпусу «Азов».

22 червня 2016 року уночі загинув від численних поранень грудної клітки, живота, ніг поблизу села Троїцьке (Попаснянський район) внаслідок вчиненого терористами обстрілу зі 120-мм мінометів та САУ.

24 червня 2016-го похований у Рокитному. Проводжали люди з Рокитного, Бірок, Соколівки, Красного, Мочалища.

Без Миколи лишилися мама Анжела Бочковська, батько, вітчим, сестра, син (народився в листопаді 2014) — з колишньою дружиною Микола розлучився, після того як пішов на фронт.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 2, місце 41.