Дашкевич Ярослав Михайлович «Рижий»

Дашкевич Ярослав Михайлович
Дата та місце народження: 5 жовтня 1995 р., с. Синарна, Вінницька область
Дата та місце смерті: 27 травня 2018 (22 роки) Помер від поранень
Місце поховання: с. Синарна, Вінницька область
Звання: Солдат
Посада: Механік-водій
Обставини смерті: Помер 27 травня 2018 р. в Харківському військовому госпіталі від поранень, отриманих у боєзіткненні з ворожою ДРГ напередодні, 26 травня, під час патрулювання ділянки поміж опорними пунктами ЗСУ на Горлівському напрямку (Донецька область). Тоді загинув внаслідок підриву БМП старший солдат В. Ферлієвич.

[ред. | ред. код]

Народився 1995 року в селі Синарна (Оратівський район, Вінницька область); виріс в багатодітній родині. Закінчив Вінницьке ВПУ № 5, здобув фах кухаря-кондитера. 20 жовтня 2013 року вступив на військову службу за контрактом; солдат, механік-водій 3-го механізованого взводу 1-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 24-ї бригади.

З початку березня 2014-го виконував завдання на Луганщині, зазнав поранення. Після лікування вирушив на Донеччину.

26 травня 2018 року зазнав смертельного поранення під вечір на Горлівському напрямку — бронегрупа на БМП-2, яка патрулювала район між опорними пунктами, потрапила в засідку; в боєзіткненні загинув старший солдат Віктор Ферлієвич. Після короткого вогневого зіткнення за підтримки вогнем із сусідніх опорних пунктів ДРГ противника було знищено; двоє бійців дістали поранення. Ярослав зазнав важкого мінно-вибухового поранення внаслідок підриву БМП на міні, наступного дня помер у Харківському військовому госпіталі.

1 червня 2018 року похований в селі Синарна; у Оратівському районі оголошено День жалоби.

Без Ярослава лишились мама Світлана Віталїївна, три сестри і двоє братів.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 2, місце 26.