Данилевич Роман Миколайович

Данилевич Роман Миколайович
Дата та місце народження: 10 жовтня 1980 р., с. Облапи, Волинська область
Дата та місце смерті: 24 серпня 2014 (33 роки) с. Многопілля, Донецька область
Місце поховання: с. Облапи, Волинська область
Звання: Солдат
Посада: Оператор-топогеодезист
Обставини смерті: 24 серпня 2014 р. по позиціям українських мінометників в районі с. Многопілля, Амвросіївський район, Донецька область було завдано потужного удару, в результаті якого було влучання в вантажний автомобіль ГАЗ-66, в якому знаходилися артилерійські боєприпаси. Командир мінометної батареї 3-го батальйону 51-ї ОМБр капітан Шилік Анатолій Вікторович надав наказ бійцям гасити палаючу вантажівку і під час цієї спроби загасити полумя вантажівка вибухнула. Разом з Романом загинули капітан Шилік Анатолій Вікторович, старший лейтенант Беца Ігор Миколайович, молодший сержант Брик Дмитро Юрійович, солдат Павляшик Микола Анатолійович, солдат Бугайчук Сергій Анатолійович, солдат Мостика Андрій В'ячеславович та солдат Момотюк Дмитро Володимирович.

[ред. | ред. код]

Роман Данилевич народився 10 жовтня 1980 року на Волині в селі Облапи. Проживав у Ковелі. Був мобілізований до лав армії. Потрапивши до 51-ї окремої механізованої бригади, був вишколений на оператора-геодезиста. І, як солдат, сумлінно служив та виконував накази по службі.

Загинув Роман Данилевич в ніч на 25 серпня в бою за Іловайськ (Донецька область) в районі села Кутейникове. 3-й батальйон 51 окремої бригади опинився в оточенні біля сіл Березне[уточнити] та Оленівка[уточнити]. Потрапивши під постійний артобстріл регулярних російських військ, батальйон зазнав значних втрат. Тоді ж загинув Дмитро Момотюк.

За іншою інформацією, Роман Данилевич загинув 24 серпня в районі села Многопілля, коли був завданий удар по позиціях українських мінометників. Тоді вантажівка з боєприпасами загорілася та вибухнула, в результаті чого військовий загинув разом з шістьма іншими.

Родина Данилевичів два тижні шукала тіло Романа. Поховали його в рідному селі 9 вересня 2014 року.

Рому, якого шукали сотні людей ще з 24 серпня… Шлях додому був довгий… Смерть від осколку, морг Старобешєво, морг Волновахи (в якому тіло сплутали і передали замість Мелітополя, куди поїхав брат на опізнання, в Мариуполь), морг Маріуполя, морг Дніпра.

Без Романа лишилася мама Людмила Данилевич, брат, дружина та донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 9, місце 7.