Даманський Ян Юрійович

Даманський Ян Юрійович
Дата та місце народження: 18 травня 1991 р., м. Новий Уренгой, Тюменська область, РРФСР
Дата та місце смерті: 13 серпня 2014 (23 роки) с. Степанівка, Донецька область
Місце поховання: сел. Нова Ушиця, Житомирська область
Звання: Солдат
Посада: Водій
Обставини смерті: Загинув 13 серпня 2014 р. під час наступу частин супротивника здовж російсько-українського кордону та артилерійського обстрілу, що супроводжував його. Разом з Яном загинули підполковник М. Лісовський, майор С. Гордієнко, капітан О. Обухівський, старший сержант О. Гордійчук та ще один військовослужбовець, особу якого доки що остаточно не встановлена. Тіло Я. Даманського знайдено на полі поміж селами Маринівка та Степанівка Місією Евакуація-200 (Чорний тюльпан) 3-го вересня 2014 р.

Народився 1991 року в селищі Нова Ушиця (також вказується Новий Уренгой, Тюменська область, РРФСР — а в 1992 році батьки з маленьким Яном переїхали на постійне місце проживання в селище Нова Ушиця). Навчався в Гулянецькій школі; Головинському вищому профтехучилищі. У 2010 році був призваний на строкову військову службу. Після повернення працював на ПАТ «Ушицький комбінат будматеріалів».

Мобілізований 20 березня 2014 року, водій роти польового зв'язку 3-го батальйону 30-ї ОМБр. Побував у травні 2014-го в короткотермінованій відпустці, освідчився, почали готуватися до весілля.

Загинув 13 серпня 2014 року під час боїв у прикордонній зоні в Донецькій області — наступали частини терористів уздовж російсько-українського кордону з артилерійським обстрілом. Разом з Яном загинули майор Микола Лісовський, майор Сергій Гордієнко, капітан Олег Обухівський, сержант Олександр Гордійчук та ще один військовослужбовець, особа якого остаточно не встановлена.

Похований 8 вересня 2014-го в Новій Ушиці з військовими почестями.

Без Яна лишились мама та наречена.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 5, місце 34.