Числюк Валерій Анатолійович «Чумак, Апостол»

Числюк Валерій Анатолійович
Дата та місце народження: 13 липня 1976 р., м. Шепетівка, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 3 грудня 2015 (39 років) с. Гнутове, Донецька область
Місце поховання: с. Білопіль, Шепетівський район, Хмельницька область
Посада: Старший водій
Обставини смерті: Загинув 3 грудня 2015 р. о 17:20, в районі міста Маріуполь, поблизу села Гнутове (Донецька область), підірвавшись на ворожій міні.

[ред. | ред. код]

Народився 1976 року в місті Шепетівка Хмельницької області. 1980 року переїхала у місто Прокоп'євськ Кемеровської області РФ. 1986 року родина повертається додому, жили в Шепетівці. У Білополі проживали його дідусь та бабуся; дідусь працював завідувачем ферми, Валерій любив коней, вчився сільських робіт. Закінчив 9 класів шепетівської ЗОШ № 3, від 12 років працював на колгоспному току, за хорошу роботу Валерія нагородили будильником. Одного разу врятував дитину, яка сиділа на возі — віз мчав у став (їздовий був нетверезий). 1992 року закінчив Шепетівський професійний ліцей — за спеціальністю токар. Працював токарем, трактористом, у Мокіївській селянській спілці «Нива» водієм, згодом — у Шепетівській ЦРЛ; останніми роками їздив на заробітки до Києва. Проживав у селі Білопіль Шепетівського району.

Мобілізований в квітні 2015 року, місяць проходив бойову підготовку на Рівненському військовому полігоні; солдат 21-го окремого мотопіхотного батальйону 56-ї окремої мотопіхотної бригади, старший водій БРДМ-2.

3 грудня 2015 року група військовиків в кількості 15 осіб здійснює рух у напрямі спостережного пункту, за 500—600 метрів ДРГ терористів відкриває прицільний вогонь на ураження по спостережному посту. Військовики на посту відкрили вогонь у відповідь та просять підтримку, було прийнято рішення направити резерв роти (2 мотопіхотні відділення на 2-х БРДМ-2). Близько 17:20 поблизу села Гнутове на ворожій міні підірвалася БРДМ-2. Внаслідок підриву Валерій Числюк загинув, 5 вояків зазнали поранень.

Похований в селі Білопіль Шепетівського району.

Без сина лишилася мама Любов Іванівна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 2, місце 10.