Чупилка Анатолій Михайлович «Свобода»

Чупилка Анатолій Михайлович
Дата та місце народження: 27 вересня 1974 р., м. Канів, Черкаська область
Дата та місце смерті: 20 січня 2015 (40 років) Донецький аеропорт
Місце поховання: м. Канів, Черкаська область
Посада: Заступник командира взводу
Обставини смерті: Зник безвісти 20 січня 2015 р. під час бою з російськими збройними формуваннями в районі аеропорту Донецька під час прориву для евакуації поранених. Впізнаний за експертизою ДНК. Похований.

Пішов до 1-го класу СШ № 1 м. Канева. 1991 року закінчив Канівську ЗОШ № 6. З 1991 по 1994 рік навчався у Київському політехнічному інституті, протягом 1996—1998 років служив у ЗСУ, 95-та бригада. З 2005-го працював у торгівлі. Член ВО «Свобода», депутат Черкаської обласної ради.

Учасник Революції Гідності, днював і ночував на київському Майдані. Протягом січня — травня 2014-го очолював делегацію Черкаської ОО ВО «Свобода» у КМДА. На засіданні сесії Черкаської обласної ради жодного разу не був — весь час перебував на фронті; служив добровольцем, потім — бійцем 90-ого окремого аеромобільного батальйону. Снайпер, заступник командира взводу.

Зник безвісти 20 січня 2015-го під час бою з російськими збройними формуваннями за Донецький аеропорт — у часі прориву для евакуації поранених.

Упізнаний за експертизою ДНК. Похований 1 квітня 2015-го в місті Канів.

Без Анатолія лишились дружина Вікторія, троє синів — Тарас, Богдан, Данило.

З 2015 р. у Каневі проводиться легкоатлетичний забіг пам'яті Анатолія Чупилки.

«Проведення спортивного заходу по вшануванню пам'яті Анатолія невипадкове, адже він, як свідомий націоналіст, гартував і дух, і тіло: займався спортом та вів здоровий спосіб життя. Він не палив, не вживав спиртного, у Дніпрі купався цілорічно»,  — відзначив на власній сторінці Юрій Гамалій.

Анатолій був майстром спорту з боксу, їздив на змагання.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 2, місце 33.