Чорний Сергій Миколайович

Чорний Сергій Миколайович
Дата та місце народження: 26 січня 1967 р., м. Краматорськ, Донецька область
Дата та місце смерті: 28 серпня 2014 (47 років) с. Войкове, Старобешівський район, Донецька область
Місце поховання: м. Харків, Харківська область
Звання: Сержант
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув приблизно о 4-00 28-го серпня 2014 р. на дорозі поміж селами Новозар'ївка та Войкове. Був у складі ротно-тактичної групи 92-ї окремої механізованої бригади, яка мала деблокувати війська, що опинились в Іловайському котлі. Група спочатку була обстріляна російською артилерією, а потім диверсійно-розвідувальними загонами супротивника. Загинув разом з Романцовим І.С., Бризгайло С.В., Безщотним Ю.В., Лепетюхою В.В., Деребченко А.В., Карпенко О.Г., Батраченко Р.В. та Бутиріним А.В.. 16 вересня 2014 р. тіло Чорного С.М. було ексгумовано та привезено до Запоріжжя пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан). Ідентифікований за експертизою ДНК. Похований 10 лютого 2015 року.

[ред. | ред. код]

Народився 1967 року в місті Краматорськ. Проживав у місті Харків.

Призваний за мобілізацією, командир механізованого відділення 92-ї окремої механізованої бригади.

28 серпня 2014 року ротно-тактична група рухалась у район Старобешевого з метою деблокування українських підрозділів в Іловайську. За 5 км на схід від міста Комсомольське (Донецька область) о 4-й ранку колона потрапила під масований обстріл російських військ з РСЗВ «Град», мінометів і танків та під вогонь ДРГ терористів. Тоді загинули Руслан Батраченко, Юрій Безщотний, Бризгайло Сергій, Антон Бутирін, Андрій Деребченко, Олександр Карасик, Олександр Карпенко, Ігор Романцов, Сергій Чорний.

16 вересня пошуковцями вивезено 8 тіл загиблих з братської могили неподалік с. Новозар'ївка. Упізнаний за даними ДНК експертизи. Похований 10 лютого 2015 року на міському кладовищі № 18 Харкова.

Без чоловіка лишилась дружина, без сина — мама Клавдія Чорна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 5, місце 25.