Червона Яна Михайлівна «Відьма»

Червона Яна Михайлівна
Дата та місце народження: 16 квітня 1979 р., м. Харків, Харківська область
Дата та місце смерті: 2 квітня 2019 (39 років) с. Новозванівка, Луганська область
Місце поховання: м. Харків, Харківська область
Посада: Навідник-кулеметник
Обставини смерті: Загинула 2 квітня 2019 р. на позиціях ЗСУ в районі села Новозванівка на Луганщині від прямого влучання міни в бліндаж під час обстрілу взводного опорного пункту з 82-мм та 120-мм мінометів. Разом з Яною загинув молодший сержант О. Мілютін.

[ред. | ред. код]

Мешкала у Харкові. Під час Євромайдану, з осені 2013-го підтримувала активістів, була в міській самообороні. Від початку російської агресії допомагала українським військовим, організовувала збір необхідних речей та обладнання.

У 2016 році підписала контракт з 54-ю окремою механізованою бригадою, яка на той час тримала оборону на Світлодарській дузі. Згодом пішла служити у 46-й окремий батальйон спеціального призначення «Донбас-Україна» де і несла службу до останнього.

Загинула 2 квітня 2019 року в районі населених пунктів Новозванівка — Попасна в результаті мінометного та артилерійського обстрілу гаубицями 152-мм калібру позицій підрозділу від прямого влучання снаряду у бліндаж. Тоді ж поліг Олександр Мілютін. У Яни Червоної залишилися син і донька (10 і 8 років).

Прощання з тілом загиблої відбулося у Харкові, біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Очолив молитву за спокій душі бійця капелан СУВД Геннадій Рохманійко.

Була похована на Алеї слави загиблих в АТО на 18 кладовищі м. Харкова.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 5, місце 4.