Черноморченко Ростислав Олександрович

Черноморченко Ростислав Олександрович
Дата та місце народження: 23 березня 1992 р., м. Кіровоград
Дата та місце смерті: 31 липня 2014 (22 роки) с. Василівка, Донецька область
Місце поховання: м. Кіровоград
Посада: Інструктор кінологічного відділення
Обставини смерті: Загинув 31 липня 2014 р. під час мінометного обстрілу ВІПС Василівка (ВПС Амвросіївка) в районі с. Василівка (Амвросіївський район) в Донецькій області. Разом з Ростиславом загинули старший солдат О. Басак, сержант О. Паршутін, молодший сержант С. Гулюк та прапорщик Ю. Філіпповський.

Ростислав Черноморченко народився 23 березня 1992 в місті Кіровограді (нині Кропивницький). Молодший інспектор прикордонної служби 1-ї категорії, інструктор кінологічного відділення відділу «Амвросіївка». Був призваний на військову службу під час мобілізації.

31 липня 2014 року близько 4-ї ночі було здійснено обстріл терористами біля Василівки прикордонників з мінометів та гранатометів, 5 прикордонників загинули та 11 поранені. Серед полеглих — Олександр Басак, Сергій Гулюк, Олег Паршутін, Юрій Філіповський.

3 серпня 2014, у Кропивницькому провели в останню путь молодшого сержанта Ростислава Черноморченка. На панихиду, що відбувалась на Театральній площі прийшли рідні, друзі, однополчани, представники обласної та міської влади та небайдужі кропивничани.

Бойовий побратим Ростислава сержант Віталій Прокутко згадуючи про загиблого зі сльозами каже:

Ростик для нас був справжнім товаришем, з одного котелка їли, кусок хліба ділили. Ростислв, від усієї застави, Успєнка, Василівка, Олексіївка, ти для нас будеш живим завжди! Царство небесне! Герої не вмирають!

Похований Ростислав Черноморченко у своєму рідному місті Кропивницький на Алеї слави Рівнянського цвинтаря.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 2, місце 23.