Черніченко Олександр Анатолійович

Черніченко Олександр Анатолійович
Дата та місце народження: 19 квітня 1968 р., смт Підволочиськ, Тернопільська область
Дата та місце смерті: 29 березня 2015 (46 років) с. Гранітне, Донецька область
Місце поховання: м. Волочиськ, Хмельницька область
Звання: Майор
Посада: Заступник командира роти з озброєння
Обставини смерті: Загинув 29 березня 2015 р. під час мінометного обстрілу ротного опорного пункту в районі с. Гранітне, Волноваський район, Донецька область.

[ред. | ред. код]

Народився 1968 року в смт Підволочиськ на Тернопільщині, у родині військового. Навчався у Підволочиській середній школі. Через службу батька родина переїхала до м. Одеса, де Олександр пішов у 3-ій клас. По закінченні школи в Одесі, продовжив навчання в сільськогосподарському технікумі у Молдові.

Після проходження строкової військової служби вирішив стати військовослужбовцем. Закінчив школу прапорщиків, Академію Державної прикордонної служби в Хмельницькому. Проходив службу на посаді начальника 4-ї прикордонної застави імені М. Щербини Чернівецького прикордонного загону ДПСУ. 1993 року був поранений при виконанні службових обов'язків. Після лікування продовжив службу в місті Рівне. 2008 року у званні капітана звільнений в запас. Повернувся у рідний Підволочиськ, працював у сусідньому місті Волочиську в КП «ЖЕК».

У зв'язку з російською збройною агресією проти України 2014 року призваний Рівненським військовим комісаріатом за частковою мобілізацією як доброволець.

Капітан, заступник командира з озброєння 4-ї механізованої роти 2-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади, в/ч А2167, м. Біла Церква. Від січня 2015-го перебував у зоні бойових дій.

29 березня 2015 загинув під час мінометного обстрілу російськими терористами ротного опорного пункту поблизу села Гранітне Волноваського району. Противник обстрілював позиції батальйону з мінометів та артилерійської зброї калібром 122 і 152 мм, — з району аеродрому, на 3 км східніше Гранітного та з району лісосмуги на 1,5 км західніше с. Нова Мар'ївка. Ще один військовослужбовець дістав поранення.

Похований 2 квітня на кладовищі міста Волочиськ, Хмельницька область.

Без Олександра лишилися мати Баушева (Черніченко) Валентина Василівна, сестри, дружина Оксана Миколаївна, син Максим 2005 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 9, місце 39.