Чернецький В'ячеслав Йосипович

Чернецький В'ячеслав Йосипович
Дата та місце народження: 16 червня 1994 р., с. Мурафа, Вінницька область
Дата та місце смерті: 20 березня 2017 (22 роки) с. Водяне, Донецька область
Місце поховання: с. Мурафа, Вінницька область
Звання: Матрос
Посада: Навідник
Обставини смерті: Вранці 20 березня 2017 р. поблизу села Водяне (Волноваський район) Донецької області українські захисники відбили напад двох диверсійних груп противника і в результаті контратаки висунулись уперед, в бік окупованого села Пікузи, та зайняли позицію ворога. З боку російсько-терористичних угруповань розпочався масований обстріл втраченої позиції і села Водяного з важкої артилерії, мінометів та РСЗВ БМ-21 Град. Український підрозділ вимушений був відступити назад. Внаслідок боїв загинули В'ячеслав та старший матрос Д. Полєвой.

Народився 1994 року в селі Мурафа на Вінниччині. Навчався у сільській загальноосвітній школі. 2013 року закінчив Вінницьке вище художнє професійно-технічне училище № 5.

З 2013 року перебував на військовій службі за контрактом. З 14 квітня 2016 року проходив військову службу за контрактом у 36-ій бригаді.

Матрос, навідник 1-ї десантно-штурмової роти 503-го окремого батальйону морської піхоти 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗС України. Виконував завдання на території проведення антитерористичної операції, Оперативно-тактичне угруповання «Маріуполь».

Загинув у бою 20 березня 2017 року. Вранці поблизу села Водяне, у Приазов'ї, українські захисники відбили напад двох диверсійних груп противника і в результаті контратаки висунулись уперед, в бік окупованого села Пікузи, та зайняли позицію ворога. З боку російсько-терористичних угруповань розпочався масований обстріл втраченої позиції і села Водяного з важкої артилерії, мінометів та РСЗВ БМ-21 «Град». Український підрозділ вимушений був відступити. В ході боїв загинули два українських морпіхи, ще п'ять дістали поранення. Тіла загиблих матросів, В'ячеслава Чернецького та Дмитра Полєвого вдалося забрати у бойовиків лише 23 березня.

Похований 26 березня на кладовищі села Мурафа.

Залишились батьки, двоє братів і сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 2, місце 26.