Черненко Олександр Іванович

Черненко Олександр Іванович
Дата та місце народження: 27 листопада 1958 р., с. Новоборисівка, Одеська область
Дата та місце смерті: 8 листопада 2014 (55 років) с. Невельське, Донецька область
Місце поховання: с. Новоборисівка, Одеська область
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 8 листопада 2014 р. у бою в районі аеропорту Донецька під час розвідки біля селища Невельське Ясинуватського району. Разом з Олександром загинув солдат Є. Атюков.

[ред. | ред. код]

Після закінчення ЗОШ працював учнем слюсаря, згодом електриком. Відслужив строкову службу, після демобілізації одружився. Закінчив Одеський механіко-технологічний технікум, працював електриком у колгоспі «Перше травня». По тому довший час трудився на Веселокутській нафтобазі. Вісім років працював учителем трудового навчання і захисту Вітчизни в Новоборисівській ЗОШ.

Захоплювався бджільництвом, полюванням, столярував.

Після початку війни кілька разів ходив до військкомату — не взяли через вік та стан здоров'я (втратив пальці на лівій руці, інвалід). Тоді пішов на фронт добровольцем. Командир відділення, 28-а окрема механізована бригада.

Воював у багатьох гарячих точках Донбасу. 4 жовтня 2014 року був вдома у короткотерміновій відпустці. 8 листопада 2014 року загинув у бою поблизу Донецького аеропорту — під час розвідки біля селища Невельське, снайперська засада терористів. Прикрив своїми грудьми молодого солдата.

Без Олександра залишились дружина, дорослі син і донька Наталія, двоє маленьких внуків. Похований у селі Новоборисівка з усіма військовими почестями.

В рідному селі з Вчителем попрощалися у школі під останній дзвоник.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 10, місце 36.