Черкун Максим Миколайович

Черкун Максим Миколайович
Дата та місце народження: 9 січня 1997 р., с. Кривбас, Криворізький район, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 16 квітня 2018 (21 рік) с. Піски, Донецька область
Звання: Сержант
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 16 квітня 2018 р. близько 19.00 від осколкового поранення під час мінометного обстрілу ВОП Пекло (позиції ЗСУ під селищем Піски Ясинуватського району на Донеччині).

[ред. | ред. код]

Народився 1997 року в селі Кривбас (Криворізький район, Дніпропетровська область). Закінчив Криворізький НВК № 81 «Загальноосвітня школа I—III ступенів — ліцей»; рік навчався в автотранспортному коледжі КрНУ — за спеціальністю автомеханіка, вступив до ВПУ на ту ж спеціальність. Працював в ТОВ с/г підприємства «Скорпіон» у службі охорони (доглядав поля). Захоплювався нумізматикою, був членом пошукової групи Криворізької громадської організації «Військово-патріотичний клуб „Пошук“»; мріяв вступити до авіаційного училища.

В часі війни — сержант, командир протитанково-кулеметного відділення 1-го протитанково-кулеметного взводу 2-ї мотопіхотної роти 34-го батальйону. З 16 березня 2016 року проходив службу в ЗС за контрактом; командував обороною опорного пункту в Пісках.

16 квітня 2018 року загинув під час мінометного обстрілу селища Піски (Ясинуватський район) під вечір від осколкового поранення на ВОП «Пекло».

19 квітня 2018-го похований на Алеї Слави Центрального кладовища Кривого Рогу.

Без єдиної дитини лишилися батьки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 9, місце 18.