Черкашин Олександр Миколайович «Тарас»

Черкашин Олександр Миколайович
Дата та місце народження: 27 вересня 1982 р., м. Брест, Білорусь
Дата та місце смерті: 28 серпня 2015 (32 роки) Помер від поранень
Місце поховання: м. Камениця-Жировіцька, Брестський район, Білорусь, Брестський район
Обставини смерті: Помер 28 серпня 2015 р. у Запорізькій лікарні від тяжких осколкових поранень, які отримав 10 серпня 2015 року в бою поблизу села Біла Кам'янка, Тельманівський район, (Донецька область) під час якого загинули В. Тіліженко, А. Бодяк, В. Лавкай та сержант Є. Ровний.

Активно брав участь в національному русі Білорусі. Був членом спортивно-патріотичної організації «Край», активістом руху «Зубр». З 2009 року – в організації «Білоруська християнська демократія», став головою Берестейського міського осередку організації. Брав участь у демонстрації проти фальсифікації результатів президентських виборів 2010.

Навчався у Таврійському християнському інституті у місті Херсон.

У 2014 році добровольцем вступив до лав Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», був бійцем тактичної групи «Білорусь».

З січня 2015 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Позивний «Тарас». Брав участь у боях за Донецький аеропорт, у селищі Піски, у районі міста Маріуполь.

Отримав важкі порання у бою з проросійськими терористами 10 серпня 2015 року поблизу села Біла Кам'янка Тельманівського району Донецької області.

Помер у шпиталі.

Похований у м. Камениця-Жировіцька, Берестейський район, Білорусь.

По смерті залишилися батьки та двоє братів.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 2, місце 44.