Чепіга Микола Миколайович

Чепіга Микола Миколайович
Дата та місце народження: 10 серпня 1977 р., м. Полтава, Полтавська область
Дата та місце смерті: 17 червня 2014 (36 років) сел. Металіст, Луганська область
Звання: Солдат
Посада: Номер обслуги
Обставини смерті: Загинув 17 червня 2014 р. потрапивши у полон під час звільнення сел. Металіст, Слов'яносербський район, Луганська область. Разом з Миколою загинули молодший сержант А. Колесник, солдат Р. Хамраєв та солдат С. Рябуха.

Народився 1977 року в місті Полтава. 1992-го закінчив полтавську гімназію № 21; в часі навчання відвідував туристичний гурток. 1995 року — Полтавське професійно-технічне училище № 3, слюсар з ремонту рухомого складу. Відслужив строкову службу в лавах ЗСУ. Працював у локомотивному депо станції Полтава-Південна від 2008 року. Зарекомендував себе як старанний працівник; не відходив від поломки доки її не усунув. Створив сім'ю; з дружиною ростили дитину, проживали в селі Надержинщина.

З 19 березня 2014-го — доброволець, номер обслуги, 24-й батальйон територіальної оборони «Айдар». До травня призовники знаходились при воєнкоматі — рихтували зброю та одяг на блокпости територіальної оборони. 24 травня надійшло розпорядження забрати їх зі штату воєнкомата — тоді усі призовники написали заяви на відправлення в зону боїв. 27 травня групу відправили під Луганськ — у військову частину біля міста Щастя; з 13 червня почалися бої.

17 червня 2014-го року потрапив пораненим до полону терористів під час визволення селища Металіст. Передова група батальйону вирушила до місця бою українських сил і потрапила в засідку терористів. Тоді ж загинули молодший сержант Андрій Колесник, солдат Рустам Хамраєв та Сергій Рябуха. Рустам залишився прикривати бійців свого підрозділу, стримував наступ терористів, самотужки утримував позицію. Солдат Рустам Хамраєв до останнього прикривав бійців, надав їм можливість перегрупуватися і забезпечив їх відхід у безпечне місце. Він врятував загін ціною свого життя. Тіло Чепіги утримували терористи. Як розповів бойовий товариш Миколи Тарас Синяговський, його в полоні зарізав ножем «кадировець». Кілька днів Миколу вважали полоненим, потім — зниклим безвісти. Його рідним казали, що Миколу знайшли та готують на обмін. 27 червня його дружині подзвонили та попросили приїхати — на впізнання тіла.

Очевидці розповідали, що Миколу дуже довго били і знущались, потім хотіли поставити на коліна — він не піддався і його убили.

Без Миколи лишились батьки, дружина Ірина, 3-річна донька (згідно сайту «Небесна Гвардія» дві доньки (1994 та 2011 р.н.))

Похований у селі Надержинщина 6 липня 2014-го.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 4, місце 26.