Чабанов Дмитро Анатолійович

Чабанов Дмитро Анатолійович
Дата та місце народження: 22 вересня 1982 р., м. Овруч, Житомирська область
Дата та місце смерті: 4 липня 2014 (31 рік) с. Новоселівка Перша, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Снайпер
Обставини смерті: Загинув 4 липня 2014 р. біля с. Новоселівка Перша Донецької області під час нічної танкової атаки бойовиків на блокпост, яка велася з декількох напрямків одночасно. Разом з Дмитром загинули старший солдат Р. Рущак, старший солдат А. Крилов, старший солдат Д. Шевченко, старший солдат Р. Заїка, підполковник В. Мамадалієв та старший солдат О. Савенков.

[ред. | ред. код]

Народився 22 вересня 1982 року в місті Овруч Житомирської області в сім'ї військовослужбовця. У 1980-х роках мешкав у Монголії, з 1990 року — у місті Бердянськ Запорізької області. Навчався у загальноосвітніх школах № 4 та № 2 міста Бердянська. У 1999 році закінчив загальноосвітню школу № 2 міста Бердянська, у 2005 році — Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (місто Луганськ) за спеціальністю «Економічна кібернетика».

На початку 2000-х років проходив строкову військову службу у Військово-повітряних силах Збройних Сил України.

Мешкав у місті Дніпропетровськ (нині — Дніпро). Працював в Акціонерному банку «Експрес-Банк».

Був мобілізований у квітні 2014 року. Старший солдат, снайпер 2-го взводу 6-ї роти 93-ї окремої механізованої бригади.

4 липня 2014 року загинув під час нічної танкової атаки бойовиків на блокпост № 10, біля села Новоселівка Перша, на повороті на Уманське, у Ясинуватському районі Донецької області. Бійці 93-ї бригади зайняли оборону і прийняли бій. Внаслідок терористичного нападу загинули 7 захисників — підполковник Володимир Мамадалієв, молодший сержант Олексій Заїка, старші солдати Андрій Крилов, Руслан Рущак, Олександр Савенков, Дмитро Чабанов та Дмитро Шевченко, ще 6 дістали поранень.

Вдома лишилася удова та донька 2009 року народження.

Похований на Краснопільському кладовищі міста Дніпропетровськ (нині — Дніпро).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 9, місце 26.