Чабанов Дмитро Анатолійович

Чабанов Дмитро Анатолійович
Дата та місце народження: 22 вересня 1982 р., м. Овруч, Житомирська область
Дата та місце смерті: 4 липня 2014 (31 рік) с. Новоселівка Перша, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Снайпер
Обставини смерті: Загинув 4 липня 2014 р. біля с. Новоселівка Перша Донецької області під час нічної танкової атаки бойовиків на блокпост, яка велася з декількох напрямків одночасно. Разом з Дмитром загинули старший солдат Р. Рущак, старший солдат А. Крилов, старший солдат Д. Шевченко, старший солдат Р. Заїка, підполковник В. Мамадалієв та старший солдат О. Савенков.

Народився 22 вересня 1982 року в місті Овруч Житомирської області в сім'ї військовослужбовця. У 1980-х роках мешкав у Монголії, з 1990 року — у місті Бердянськ Запорізької області. Навчався у загальноосвітніх школах № 4 та № 2 міста Бердянська. У 1999 році закінчив загальноосвітню школу № 2 міста Бердянська, у 2005 році — Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (місто Луганськ) за спеціальністю «Економічна кібернетика».

На початку 2000-х років проходив строкову військову службу у Військово-повітряних силах Збройних Сил України.

Мешкав у місті Дніпропетровськ (нині — Дніпро). Працював в Акціонерному банку «Експрес-Банк».

Був мобілізований у квітні 2014 року. Старший солдат, снайпер 2-го взводу 6-ї роти 93-ї окремої механізованої бригади.

4 липня 2014 року загинув під час нічної танкової атаки бойовиків на блокпост № 10, біля села Новоселівка Перша, на повороті на Уманське, у Ясинуватському районі Донецької області. Бійці 93-ї бригади зайняли оборону і прийняли бій. Внаслідок терористичного нападу загинули 7 захисників — старший сержант Олексій Заїка, старші солдати Андрій Крилов, Руслан Рущак, Олександр Савенков, Дмитро Чабанов та Дмитро Шевченко, ще 6 дістали поранень.

Вдома лишилася удова та донька 2009 року народження.

Похований на Краснопільському кладовищі міста Дніпропетровськ (нині — Дніпро).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 9, місце 26.