Бутирін Антон Володимирович

Бутирін Антон Володимирович
Дата та місце народження: 1 січня 1978 р., м. Кременчук, Полтавська область
Дата та місце смерті: 28 серпня 2014 (36 років) с. Войкове, Старобешівський район, Донецька область
Місце поховання: м. Кременчук, Полтавська область
Звання: Сержант
Посада: Старший навідник
Обставини смерті: Загинув приблизно о 4-00 28-го серпня 2014 р. на дорозі поміж селами Новозар'ївка та Войкове. Був у складі ротно-тактичної групи 92-ї окремої механізованої бригади, яка мала деблокувати війська, що опинились в Іловайському котлі. Група спочатку була обстріляна російською артилерією, а потім диверсійно-розвідувальними загонами супротивника. Загинув разом з Романцовим І.С., Бризгайло С.В., Безщотним Ю.В., Лепетюхою В.В., Чорним С.С., Карпенко О.Г., Батраченко Р.В. та Деребченко А.В.. 16 вересня 2014 р. тіло Бутиріна А.В. було ексгумовано та привезено до Запоріжжя пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан). Ідентифікований за експертизою ДНК. Перепохований в серпні 2016 р.

[ред. | ред. код]

Народився 1978 року в місті Кременчук. Антона виховувала бабуся. Закінчив Кременчуцьку школу № 9 1993 року. Проходив строкову військову службу в лавах ЗСУ. Родину створити не встиг.

2 серпня 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив старшим навідником 9-ї роти 92-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А0501, село Клугино-Башкирівка Чугуївської міської ради Харківської області).

28 серпня 2014 року ротно-тактична група 92-ї окремої механізованої бригади, у складі якої діяв сержант Бутирін та ще один кременчужанин — Андрій Деребченко, рухалась у район селища міського типу Старобешеве Донецької області з метою деблокувати українські підрозділи, що опинились у так званому «Іловайському котлі». На дорозі поміж селами Новозар'ївка та Войкове Старобешівського району Донецької області група потрапила під масований обстріл з ракетних систем залпового вогню «Град», мінометів і танків. Внаслідок обстрілу сержант Бутирін загинув. З того часу вважався зниклим безвісти.

Тоді ж загинули Ігор Романцов, Сергій Бризгайло, Юрій Безщотний, Василь Лепетюха, Сергій Чорний, Олександр Карпенко, Руслан Батраченко, Андрій Деребченко.

Був похований як невідомий учасник АТО на Кушугумському кладовищі у м. Запоріжжі.

16 вересня 2014 його тіло було ексгумовано й привезено до Запоріжжя пошуковцями місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан»).

У червні 2016 році ДНК-експертиза останків похованих невідомих солдатів показала, що серед них є останки Антона Бутиріна.

31 серпня 2016 року Антон Бутирін перепохований в Кременчуці на Свіштовському кладовищі на алеї Героїв АТО.

Без Антона лишилася сестра Юлія Ручкіна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 5, місце 18.