Бутусов Юрій Юрійович «Лірник»

Бутусов Юрій Юрійович
Дата та місце народження: 13 березня 1989 р., м. Чернігів
Дата та місце смерті: 16 лютого 2015 (25 років) м. Дебальцеве, Донецька область
Місце поховання: м. Бахмач, Чернігівська область
Звання: Капітан
Посада: Командир групи
Обставини смерті: Загинув 16 лютого 2015 р. під час супроводження колони, яка близько 11:00 потрапила у засідку під Дебальцеве. Разом з Юрієм загинув капітан 3 рангу Д. Лабуткін.

[ред. | ред. код]

Навчався у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Випускник Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у місті Львові.

Брав участь у війні на сході України.

Група Юрія Бутусова була однією з перших перекинута до Сектору Д. Юрій брав участь у всіх боях за взяття Савур-Могили.

Його група брала участь у блискавичному захопленню Благодатного.

17 серпня 2014 року привів підкріплення десантників полковника Потєхіна і підполковника Олександра Мельниченка на Савур-Могилу.

24 серпня 2014 року одним з останніх українських воїнів вийшов з Кутейникового.

14 лютого 2015 року його група, одна з чотирьох груп 3-го полку спецпризначення, була перекинута до Сектору С для забезпечення проходження колон з Луганського до Дебальцева. Провів декілька рейсів.

16 лютого 2015 року забезпечував вихід української колони з пораненими та загиблими з-під Дебальцевого. У колоні з підсилення був лише один БТР і БМП. В районі Новогригорівки бронетранспортер було підбито. Юрій Бутусов зумів вибратися Із підбитого бронетранспортеру разом з Вадимом Довгоруком. Сам мав важкі рани тіла, і йому практично відірвало руку. Загинув від ран під бронетранспортером, тримаючи гранату в руці. Разом з ним загинув старший сержант 3-го полку Віталій Федитник і військовий кореспондент ТРК «Бриз» Дмитро Лабуткін. У полон тоді потрапили п'ятеро, з них старшина Сергій Глондар та молодший сержант Олександр Коріньков перебували там 5 років.

Похований 25 березня 2015 році в місті Чернігів.

Без Юрія Бутусов лишилися батьки, дружина, та маленька донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 10, місце 14.