Бурлака Сергій Вікторович «Француз»

Бурлака Сергій Вікторович
Дата та місце народження: 8 вересня 1977 р., м. Новоселиця, Чернівецька область
Дата та місце смерті: 25 березня 2016 (38 років) с. Павлопіль, Донецька область
Місце поховання: с. Василівка, Вільнянський район, Запорізька область
Звання: Солдат
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Під час проведення аеророзвідки поблизу села Павлопіль (Волноваський район Донецька область), впав безпілотник. У ніч на 25 березня 2016 р. група прикриття вирушила за ним, зранку вона досягла району падіння. Територія була щільно замінована, і Француз підірвався на одній з мін, поранення виявились несумісними з життям.

[ред. | ред. код]

Народився 1977 року в Новоселиці (Чернівецька область), де закінчив 3 класи школи № 3. Переїхав з батьками до Василівки (Запорізької області). Закінчив навчання в технікумі, одружився, проживав у Василівці.

На початку війни прийшов у батальйон «Азов»; стрілець 3-го відділення 1-го взводу спецпризначення десантно-штурмової роти, розвідник 2-ї сотні.

У ніч на 25 березня 2016 року під час проведення аеророзвідки поблизу села Павлопіль (Волноваський район) впав безпілотник. Група прикриття вирушила за ним, зранку досягла району падіння. У першій дозорній групі були бійці 2-ї сотні «Француз» і «Ван Гог». Територія була щільно замінована, «Француз» підірвався на одній з мін, його поранення виявились несумісними з життям, «Ван Гог» зазнав поранення ніг. Відразу після вибуху з трьох сторін терористи відкрили шквальний вогонь. Основна група змогла евакуювати пораненого «Ван Гога», за «Французом» довелося ходити кілька разів по мінному полю під щільним вогнем. Добровольці винесли пораненого «Ван Гога» і загиблого «Француза».

1 квітня 2016 року похований у Василівці.

Без Сергія лишилися мама, дружина і дві доньки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 2, місце 31.