Бурець Олег Васильович

Бурець Олег Васильович
Дата та місце народження: 22 вересня 1990 р., м. П'ятихатки, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 29 січня 2017 (26 років) м. Авдіївка, Донецька область
Звання: Солдат
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: Загинув 29 січня 2017 р. близько 17.00 під час обстрілу РОП в промзоні міста Авдіївка Донецької області.

[ред. | ред. код]

Народився 1990 року в місті П'ятихатки на Дніпропетровщині. 2005 року закінчив 9 класів місцевої школи № 2. 2009 — Ерастівський коледж імені Е. К. Бродського Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету за спеціальністю «Агрономія», здобувши кваліфікацію агротехніка. Працював різноробом.

Під час війни 26 січня 2016 підписав контракт на військову службу на три роки.

Солдат, гранатометник 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади, в/ч А2167, м. Біла Церква.

Загинув 29 січня 2017 року від осколкового поранення під час бою з російсько-терористичними угрупованнями в промисловій зоні міста Авдіївка.

Вранці 29 січня штурмова група 1-го механізованого батальйону під командуванням капітана Андрія Кизила під час контратаки зайняла взводний опорний пункт (ВОП) противника і тримала оборону до підходу основних сил 1-го батальйону. Військовики відбили ворожу атаку, після чого зі сторони терористів розпочався артилерійський і мінометний обстріл. О 9:40 внаслідок прямого влучення міни в окоп загинув капітан Кизило та двоє бійців. Противник намагався вибити українських вояків із зайнятих позицій. Обстріли тривали весь день і всю ніч. Відбиваючи атаки терористів, у бою загинув солдат Бурець.

1 лютого на Майдані Незалежності у Києві сотні людей прощались із сімома воїнами 72-ї ОМБр, які 29 та 30 січня загинули в боях за Авдіївку. 2 лютого Олега поховали на кладовищі у П'ятихатках.

Залишилися мати, брат, дві сестри, дружина, донька та двоє дітей дружини від першого шлюбу.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 6, місце 14.