Бульдович Сергій Іванович

Бульдович Сергій Іванович
Дата та місце народження: 4 серпня 1973 р., м. Кіровоград
Дата та місце смерті: 29 травня 2014 (40 років) м. Слов'янськ, Донецька область
Місце поховання: м. Кіровоград
Звання: Полковник
Посада: Заступник командира з льотної підготовки
Обставини смерті: Загинув поблизу Слов'янська в районі проведення АТО. Знаходився у гелікоптері Мі-8МТ (16 жовтий) Національної гвардії України, який після розвантаження харчових продуктів та проведення ротації особового складу на п'ятому блокпосту, повертаючись з району гори Карачун, зазнав обстрілу, що вівся з лісосмуги, та був підбитий. Катастрофа, спричинена пострілом із переносного зенітного ракетного комплексу, забрала життя шістьох військовослужбовців НГУ: генерал-майора Сергія Кульчицького, полковника Сергія Бульдовича, майора Віталія Куриловича, капітана Сергія Кравченка, прапорщиків Валентина Білошкурського і Віктора Ліпського, та шістьох працівників спеціальної роти міліції УМВС України в Івано-Франківській області: старших лейтенантів міліції Петра Безпалька і Василя Семанюка, старшого прапорщика міліції Володимира Шарабуряка, прапорщика міліції Володимира Лисенчука, старшини міліції Петра Остап'юка, старшого сержанта міліції Віктора Яков'яка. Дивом уціліти судилося лише одному із членів екіпажу – другому пілоту капітану Олександру Макеєнку, який дістав тяжкі травми.

Народився 4 серпня 1973 року в місті Кропивницький (на той час Кіровоград). Навчався у школі № 18. В старших класах вступив до авіаційно-спортивного клубу при обласній організації ДТСААФ, де літав на навчально-тренувальному літаку Як-50 і стрибав з парашутом. Отримав посвідчення водія транспортних засобів категорії «B» і «С» на курсах, що були при школі.

1990 року вступив до найкращого в СРСР навчального закладу, де готували вертолітників, — Сизранського вищого військового авіаційного училища льотчиків, яке закінчив 1994 року. Присвятив військовій авіації 23 роки життя. Після закінчення училища потрапив служити в Забайкалля (РФ), але вже наприкінці 1990-х повернувся в Україну і почав службу у Білій Церкві та Олександрії.

2009 року призначений на посаду заступника командира з льотної підготовки військової частини 2269 Національної гвардії України, Гвардійська авіабаза НГУ, м. Олександрія.

2010 року брав участь в навчаннях у Балаклаві в Криму, у ході яких екіпаж на чолі з підполковником Бульдовичем здійснив ряд десантувань штурмовим способом на сушу та воду. Загальний наліт склав більше 12 годин. За безаварійну льотну роботу, старанність, розумну ініціативу, виявлені при виконанні службових обов'язків був нагороджений відзнакою «Почесний знак МВС України».

З 12 по 28 квітня та з 21 травня 2014 року як командир екіпажу вертольота Мі-8МТ (борт «16») брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

Загинув 29 травня 2014 року поблизу міста Слов'янськ Донецької області.

29 травня, близько 12:30, поблизу Слов'янська, після розвантаження продуктів харчування на блокпост та проведення ротації особового складу, повертаючись з району гори Карачун, при наборі висоти був обстріляний із лісосмуги та підбитий терористами з ПЗРК гелікоптер Мі-8МТ (борт «16») Національної гвардії України. Екіпаж до останньої миті намагався врятувати бойову машину і людей, які перебували на борту. Під час падіння вибухнули паливні баки. В результаті події загинуло 12 чоловік: командир екіпажу полковник Сергій Бульдович, борт-технік капітан Сергій Кравченко, генерал-майор Сергій Кульчицький, ще троє військовослужбовців Національної гвардії та шість представників спецпідрозділу МВС України (колишній спецпідрозділ «Беркут»). Штурман екіпажу старший лейтенант Олександр Макеєнко залишився живим та у тяжкому стані був доправлений до лікарні міста Харків.

31 травня в Олександрії прощались з двома льотчиками, полковника Бульдовича поховали на Лелеківському кладовищі у Кропивницькому.

Полковник Сергій Бульдович

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 6, місце 12.