Будз Микола Юрійович

Будз Микола Юрійович
Дата та місце народження: 20 лютого 1964 р., с. Старі Кути, Івано-Франківська область
Дата та місце смерті: 24 листопада 2014 (50 років) Помер від поранень
Місце поховання: с. Чорнотисів, Виноградівський район, Закарпатська область
Звання: Капітан
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: 23 листопада 2014 р. взвод потрапив під обстріл поблизу Дебальцеве під час операції із прикриття відходу та ротації механізованого батальйону. Микола отримав осколкові поранення та забій грудної клітини, був доправлений до Харківського шпиталю та прооперований, але наступного дня ввечері помер.

Народився і виріс в селі Старі Ку́ти, на Гуцульщині. У 1989 році здобув вищу освіту інженера-механіка у Львівському сільськогосподарському інституті. Пізніше здобув другу вищу освіту в галузі будівництва. Після навчання одружився і проживав на Закарпатті в селі Чорнотисів Виноградівського району, де працював у місцевому колгоспі. Пізніше їздив на заробітки.

В час війни — доброволець. В лавах оборонців Дебальцевого перебував понад 3 місяці. 23 листопада 2014-го взвод Будза потрапив під обстріл поблизу Дебальцевого під час проведення операції з прикриття відходу та ротації механізованого батальйону. Капітан зазнав осколкових поранень та забій грудної клітини, був доправлений до Харківського шпиталю, прооперований, проте наступного дня ввечері помер — відірвався тромб.

Вдома залишилися дружина та двоє дорослих синів. Похований у Чорнотисові.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 6, місце 6.