Будніков Анатолій Миколайович

Будніков Анатолій Миколайович
Дата та місце народження: 15 грудня 1960 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 18 лютого 2015 (54 роки) м. Дебальцеве, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Звання: Сержант
Посада: Номер обслуги-радіотелефоніст
Обставини смерті: Загинув 18 лютого 2015 р. під час виходу українських військ із міста Дебальцеве.

Анатолій Будніков народився у селі Велика Мечетня, що на Миколаївщині. 1977 року закінчив місцеву школу та вступив до морехідного училища. Проходив службу в лавах Збройних Сил СРСР. Після служби працював у міліції. Згодом із дружиною Любов'ю Іванівною працював у Києві на будівництві. Проживав у Печерському районі столиці. Після важкої травми дружини (перелом хребта) зайнявся її опікою, залишивши квартиру в Києві дітям та переїхавши до Миколаївської області.

У серпні 2014 був мобілізований до лав 30-ї окремої механізованої бригади ЗСУ в званні «сержант». Про те, що рушив на фронт, повідомив рідним уже з потяга. З осені 2014 року брав участь у антитерористичній операції на сході України, учасник боїв за Дебальцеве.

У січні 2015 ботримав короткотривалу відпустку, після чого повернувся до частини. 18 лютого 2015 загинув під час виходу українських військ із Дебальцевого — уночі терористи оточили пост і обстріляли. Буднікову відірвало ногу й руку. Евакуаційний автомобіль обстріляв снайпер.

Без Анатолія залишились дружина та діти. Дружина після смерті чоловіка знайшла в собі сили опікуватися ветеранами війни.

Похований у Києві на Берковецькому цвинтарі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 3, місце 33.