Брус Тарас Романович «Брус»

Брус Тарас Романович
Дата та місце народження: 24 травня 1987 р., с. Баня Лисовицька, Львівська область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (27 років) с. Горбатенко, Донецька область
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з іловайського котла на дорозі поміж с. Новокатеринівкою та х. Горбатенко. 2 вересня 2014 р. тіло Тараса разом з тілами 87 інших загиблих під Іловайськом було привезено до запорізького моргу. Був упізнаний за фото бойовими товаришами та родичами, після ідентифікації за тестами ДНК та ексгумації 19 грудня 2014 р. перепохований з військовими почестями.

Закінчив Львівську комерційну академію, був приватним підприємцем.

З першого дня був активним учасником Євромайдану. Потім був волонтером на Сході, згодом — міліціонер, батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-1».

Загинув 29 серпня 2014-го під час виходу з оточення поблизу Іловайська. При виході з оточення врятував дев'ятьох товаришів від смерті, Володимир Парасюк: «Ми виривались з Іловайського котла і почали обстріл і він не розгубився, взяв ініціативу на себе, вирвався вперед колони і витягнув в безпечне місце». Проїхавши кілька кілометрів, вояки знову потрапили під кулі, Тарас першим почав відстрілюватись, навіть коли його поранили, він продовжував вести вогонь до останнього.

Станом на 15 вересня 2014-го про смерть не було відомо, родина його ще шукала. Тарас був похований у Запоріжжі невпізнанним, на прохання родичів провели ексгумацію.

20 грудня 2014-го відбулося останнє прощання у Львові — в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра та Павла. Похований на Бані-Лисовицькій.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 10, місце 16.