Бродніков Герман Миколайович «Фріц»

Бродніков Герман Миколайович
Дата та місце народження: 28 березня 1996 р., м. Чугуїв, Харківська область
Дата та місце смерті: 7 листопада 2019 (23 роки) м. Авдіївка, Донецька область
Посада: Стрілець-помічник гранатометника
Обставини смерті: Загинув 7 листопада 2019 р. близько 12.20 на південно-західній околиці м. Авдіївка (біля шахти Бутівка). Того дня зведене інженерне відділення одного з механізованих батальйонів 92 ї ОМБр виконувало завдання із забезпечення лісом-кругляком свого підрозділу для інженерного обладнання позицій. І в момент, коли бійці вивантажували деревину, ворог посеред білого дня прицільно здійснив два постріли з ПТРК. Одна з ракет влучила точно у машину Урал, біля якої і працювали бійці. Старший солдат Герман Бродніков загинув на місці, ще троє армійців зазнали численних поранень різного ступеня тяжкості (один із них – солдат Геннадій Моторін – був у важкому стані і наступного дня помер у лікарні).

[ред. | ред. код]

Народився 1996 року в місті Чугуїв (Харківська область). 2011-го закінчив навчання у Клугино-Башкирівській гімназії. Приділяв час тренуванням, любив тварин. 2015 року закінчив Чугуєво-Бабчанський лісний коледж — за фахом автомеханіка.

28 квітня 2016 року вступив на військову службу за контрактом; пішов на передову у квітні 2016 року. Пройшов навчання у 354-му навчальному полку 169-го навчального центру «Десна». Старший солдат, стрілець-помічник гранатометника 2-го відділення 2-го взводу 1-ї роти 1-го мехбатальйону 92-ї бригади. Служив на посадах гранатометника, навідника ПКМ та стрільця, оволодів стрільбою з АГС. Воював біля Мар'їнки та Авдіївки, у грудні 2016-го під Мар'їнкою був поранений. В обласній клінічній лікарні імені Мечникова змушені були видалити селезінку. Згодом Германа перевели до Харківського шпиталю, виписався, пробув місяць удома і знову вирушив до зони бойових дій. 2018 закінчив Харківський університет ім. П. Василенка за спеціальністю машинобудування.

7 листопада 2019 року зведене інженерне відділення забезпечувало підрозділ лісом-кругляком для інженерного обладнання позицій біля Авдіївки — неподалік позиції «Шахта Бутівка». Коли військовики в полуденну пору поблизу ВОПу вивантажували деревину, терористи здійснили два постріли з ПТРК. Одна з ракет влучила в автомобіль «Урал», біля якого працювали вояки, Герман загинув на місці, ще троє бійців зазнали численних поранень; солдат Геннадій Моторін був у важкому стані й помер у лікарні 8 листопада.

10 листопада 2019-го похований на кладовищі села Клугино-Башкирівка біля могили батька (який також захищав Україну).

Без Германа лишилися мама, сестра, племінниця та наречена (18 жовтня Герман зробив пропозицію коханій дівчині; незабаром збирався взяти коротку відпустку).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 4, місце 14.