Браух Андрій Васильович «Рижий»

Браух Андрій Васильович
Дата та місце народження: 28 квітня 1991 р., м. Херсон
Дата та місце смерті: 12 лютого 2015 (23 роки) с. Логвинове, Донецька область
Місце поховання: м. Херсон
Звання: Солдат
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: 12 лютого 2015 р. отримав смертельне поранення у бою за контроль над селом Логвинове, що розташоване на трасі Дебальцеве — Артемівськ (Донецька область). В цьому бою також загинули: старший солдат М. Сущук, молодший сержант В. Шульга, боєць 79 ОАМБр: старший прапорщик В. Суслик та бійці батальйону НГУ Донбас: сержант А. Поліщук, солдат Р. Мельничук, солдат А. Камінський, солдат В. Самоленко, солдат І. Турков та сержант В. Панчук.

[ред. | ред. код]

Народився 28 квітня 1991 році в місті Херсон.

Один син у батьків. У 2011 році закінчив Херсонський політехнічний коледж.

У травні 2012 року був призваний на службу до 11 окремої бригади армійської авіації в місті Чорнобаївка.

У 2014 році його мобілізували до 57 окремої механізованої бригади. Мобілізований 28 грудня 2014-го, механік-водій, 30-а окрема механізована бригада.

12 лютого 2015-го смертельно поранений у бою за контроль над селом Логвинове — на трасі Дебальцеве — Артемівськ. Тоді ж полягли вояки батальйону «Донбас» Андрій Камінський, Роман Мельничук, Володимир Самойленко, Володимир Панчук, Анатолій Поліщук, старший лейтенант 79-ї бригади Ігор Марквас, поранень зазнав Михайло Левківський.

Підрозділи ЗСУ займають штурмом частину Логвинового та розблоковують трасу Бахмут — Дебальцеве, в селі залишилися осередки опору, які придушуються; частини батальйону «Донбас» проводять зачистку селища і прилеглої ділянки траси. Танкісти у 20-хвилинному бою під Логвиновим ліквідували щонайменш 8 російських Т-72 5-ї танкової бригади, з українського боку втрати в техніці склали 2 танки батальйону «Донбас», у 30-ї бригади — 2 танки та БМП. В бою по очистці Логвинового вояки «Донбасу» спільно із ЗСУ ліквідували до 50 одиниць живої сили терористів, полонили 12, знищено ворожий танк, підбито БТР. По мірі просування вглиб населеного пункту «Донбас» потрапив у засідку та, розбившись на дві групи, почав відхід — перша група відходила із полоненими, друга група прикривала. В групі прикриття загинули Анатолій Поліщук-«Кемел», Володимир Панчук-«Араб», Андрій Камінський-«Впевнений», Роман Мельничук-«Санта», Володимир Самойленко-«Вован», було підбито вантажівку. БМП, у якому пересувався Володимир Панчук, потрапила в засідку терористів, вояки зайняли оборону та довго стримували противника, запобігши потраплянню в кільце та нападу на військову колону. Незважаючи на переважання противника у живій силі, група змогла ліквідувати в бою понад 20 терористів.

Без Андрія лишились мама, і сестра. Похований у Херсоні на кладовищі Геологів меморіал загиблим воїнам АТО 25 лютого 2015.

[ред. | ред. код]

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений

13 серпня 2015 року — орденом «За мужність» III ступеня.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 5, місце 21.