Болтушенко Андрій Володимирович

Болтушенко Андрій Володимирович
Дата та місце народження: 26 травня 1984 р., м. Дніпро
Дата та місце смерті: 31 липня 2014 (30 років) м. Шахтарськ, Донецька область
Місце поховання: с. Орлівщина, Новомосковський район, Дніпропетровська область
Звання: Солдат
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: Загинув 31 липня 2014 р. під час спроби батальйону взяти штурмом місто Шахтарськ. Був тимчасово похований поблизу м. Шахтарськ. Разом з Андрієм загинули старший лейтенант В. Градиський, старший солдат А. Камінський та сержант А. Жуков. 9-го жовтня 2014 р. ексгумований пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан) та привезений до м. Дніпропетровська. Опізнаний по військовому квитку.

Народився 1984 року. Закінчив Піщанську ЗОШ. Перед війною поступив до Дніпропетровської будівельної академії, до призову працював у службі безпеки єврейського центру «Менора» в Дніпропетровську.

В часі війни — доброволець, солдат, кулеметник 1-ї роти 1-го батальйону 25-ї Дніпропетровської повітрянодесантної бригади, в/ч А1126 (Гвардійське). З 29 березня 2014-го знаходився під Амвросіївкою, брав участь у багатьох операціях.

Загинув під час спроби батальйону 25-ї бригади взяти штурмом місто Шахтарськ внаслідок потужних обстрілів бойовиками з РСЗВ «Град» позицій силовиків, а також атаки бойовиків із засідки на колону БТР десантників поблизу м. Шахтарськ Донецької області. Снаряд влучив у БТР. Російські бойовики знімали тіла загиблих десантників на відео і фото і потім хизувались у соцмережах. Терористи тимчасово поховали біля недобудованої церкви в парку Шахтарська Артема Джубатканова, Євгена Сердюкова, Олексія Сєдова, Станіслава Трегубчака, Петра Федоряку, Халіна Володимира та, можливо — Володимира Самишкіна. Вважається зниклим старший лейтенант Шатайло Михайло Сергійович — тіло не ідентифіковане.

Вивезли з Шахтарська тільки через два місяці, до того часу був тимчасово похований на окраїні м. Шахтарського місцевими жителями. Упізнаний рідними по татуюванні і по військовому квитку. Знайшли Андрія з кулеметом в руках. Поховали Андрія 17 жовтня в рідному селі Орлівщині Новомосковського районна.

Залишились мама, дружина Ганна та донька Богдана, дві сестри, племінники.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 10, місце 6.