Богуш Андрій Васильович

Богуш Андрій Васильович
Дата та місце народження: 18 березня 1977 р., м. Чернігів
Дата та місце смерті: 5 вересня 2014 (37 років) с. Цвітні Піски, Луганська область
Місце поховання: м. Чернігів
Звання: Солдат
Посада: Водій-електрик
Обставини смерті: Загинув 5 вересня 2014 р. близько 14.30 в бою з російськими диверсантами на перехресті дороги Н-21 біля Луганського гольфклубу в районі с. Цвітні Піски, Слов'яносербський район, Луганська область. Разом з Андрієм загинули старший сержант О. Скиба, старший сержант В. Кумецький, старший солдат В. Шалатовський, солдат А. Юркевич, солдат О. Вишневський, солдат А. Атаманчук, солдат Ф. Коломієць, солдат Ю. Король, солдат Н. Якубовський, солдат О. Стулов, солдат С. Пархоменко, солдат Д. Рожков, солдат О. Білоус, солдат С. Грибков, солдат В. Сльота, солдат В. Якимчук.

[ред. | ред. код] Могила Богуша А. В., кладовище Яцево, літо 2015

Народився Андрій Богуш 18 березня 1977 року в місті Чернігові. Закінчив загальноосвітню школу № 5 та профтехучилище за фахом «столяр-краснодеревщик».

Працював на виробництві меблів, очолював меблеве підприємство. Брав активну участь у Революції Гідності. Добровольцем пішов служити у батальйон «Айдар».

Водій-електрик 2-ї роти «Захід» 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар».

5 вересня 2014 року група «Термінатора» і група «Грізлі», що повернулася з Стукалової Балки, сіли у вантажівку, яка їхала у бік міста Щастя.

У машині було 12 осіб першої групи та одинадцять бійців другої. Після повороту на Цвітні піски, через 1-1,5 км вони під'їхали до блокпосту, поблизу села Весела Гора (Слов'яносербський район), на якому майорів український прапор. Олександр Скиба («Термінатор»), як командир групи, вийшов з машини і підійшов до постового. На питання постового: «Хто такі?» відповів: «Ми — Айдар». Постовий вигукнув «Айдар!» і одночасно весь блокпост відкрив вогонь по машині українських вояків. Після чого поранених українських вояків добивали пострілами.

Українські вояки потрапила в засідку вже після оголошення перемир'я.

У зв'язку із загибеллю на фронті Андрія Богуша і сержанта Рябого Віталія Вікторовича 12 вересня у Чернігові оголошується день скорботи, на будівлях і спорудах приспущені Державні Прапори України з чорною стрічкою.

Похований Андрій Богуш у Чернігові на цвинтарі Ярцево.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 9, місце 12.