Богданов Денис Матвійович

Богданов Денис Матвійович
Дата та місце народження: 16 жовтня 1983 р., м. Дніпро
Дата та місце смерті: 29 травня 2016 (32 роки) с. Гнутове, Донецька область
Місце поховання: м. Запоріжжя
Посада: Водій-електрик
Обставини смерті: Загинув 29 травня 2016 р. близько 18.30 під час пересування від ВОП в районі с. Гнутове, Маріупольська міська рада, Донецька область для заняття вигідної позиції потрапивши під мінометний обстріл. Разом з Денисом загинули старший солдат С. Хорошун та солдат О. Шапошник.

[ред. | ред. код]

Народився 1983 року у місті Дніпропетровськ, де закінчив ЗОШ № 46, здобув технічну освіту. Проживав у місті Запоріжжя.

У лавах ЗСУ з серпня 2015 року, солдат, сапер 37-го окремого мотопіхотного батальйону, 56-та ОМПБр. Швидко опанував військову справу, через півтора місяця після при­буття до частини представлений до чергового звання «старший солдат». Неодноразово виконував бойові завдання — безпосередньо на лінії зіткнення.

29 травня 2016 року у секторі «Маріуполь», в районі Павлопіль — Гнутове, група, у складі якої був Денис, забезпечувала саперний супровід розвідгрупи. Коли група для виконання завдання виходила на позицію, потрапила під мінометний обстріл терористів. Три бійці загинули — Денис Богданов, старший солдат Сергій Хорошун та солдат Олександр Шапошник, ще один вояк зазнав важкого поранення.

1 вересня 2016 року із захисниками попрощалися у Маріуполі. Похований 2 вересня у Запоріжжі на цвинтарі Святого Миколая.

Був єдиним сином у батьків.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 9, місце 20.