Бодяк Андрій Олександрович «Бодяк»

Бодяк Андрій Олександрович
Дата та місце народження: 5 лютого 1974 р., с. Борозенське, Херсонська область
Дата та місце смерті: 10 серпня 2015 (41 рік) с. Старогнатівка, Донецька область
Місце поховання: с. Борозенське, Херсонська область
Обставини смерті: Загинув 10 серпня 2015 р. в бою під час оборони позицій 72-ї окремою механізованої бригади в районі села Старогнатівка (Донецька область). Разом з Андрієм загинули В. Тіліженко, В. Лавкай та сержант Є. Ровний.

[ред. | ред. код]

Народився у 1974 році в с. Борозенське Херсонської області. Мріяв стати вчителем, поступив до інституту, але незадовго до завершення покинув його, зрозумівши, що це не його справа. Працював у колгоспі, не відмовлявся від будь-якої справи. Вчителем він став для свого сина, якого виховував сам. Їздив на заробітки. Через травму ноги — не підпадав під мобілізацію, однак мав велике бажання захищати Батьківщину.

Боєць 1-ї штурмової роти 5-го окремого батальйону ДУК «Правий сектор». У складі підрозділу чергував на блокпосту біля Каховської ГЕС. По тому брав участь у бойових діях на сході країни — воював у Пісках, під Широкиним.

10 серпня 2015 року, терористи о 03:25 почали обстріл з важкої артилерії позицій 72-ї бригади поблизу села Старогнатівка Донецької області та перейшли у наступ із застосуванням танків та бронетехніки. Бійці ДУК-ПС прийшли на допомогу воякам. У том бою загинули Андрій Бодяк, Василь Лавкай, Віталій Тіліженко та сержант Євген Ровний. Противника було відкинуто до села Біла Кам'янка, але закріпитися не змогли — до терористів прибуло підкріплення (велика кількість бронетехніки).

Похований у с. Борозенське Великоолександрівського району Херсонської області.

Залишилися мати та 12-річний син Максим. 1 листопада 2023 загинув його син Максим Бодяк.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 9, місце 27.