Блінов Владислав Євгенійович «Білка»

Блінов Владислав Євгенійович
Дата та місце народження: 30 березня 1979 р., м. Харків, Харківська область
Дата та місце смерті: 5 квітня 2015 (36 років) м. Щастя, Луганська область
Місце поховання: м. Мерефа, Харківський район, Харківська область
Посада: Заступник командира взводу
Обставини смерті: Загинув 5 квітня 2015 р. під час обстрілу бойовиками з боку піщаного кар'єру з протитанкового керованого комплексу взводний опорний пункт на мосту в околиці міста Щастя під Луганськом. В результаті влучення ракети в мінний шлагбаум стався вибух. Міни ТМ-62 здетонували. Разом з Владиславом загинули підполковник О. Ковбаса, старший солдат О. Федорченко та солдат С. Гуров.

[ред. | ред. код] Меморіальна дошка у Харкові

3 1985 по 1994 рік навчався у середній школі № 97 міста Харкова. 1998-го закінчив Харківський текстильний технікум.

Протягом 1998—2000 років проходив строкову військову службу у десантних військах, — 45-та аеромобільна бригада, в/ч 1533, м. Болград, Одеська область. По закінченні строкової служби залишився на військовій службі за контрактом, — служив у тій самій частині до 2010 року.

[ред. | ред. код]

У зв'язку з російською збройною агресією проти України призваний за частковою мобілізацією у серпні 2014 року.

Старший сержант, заступник командира взводу 4-ї механізованої роти 2-го механізованого батальйону 92-ї окремої механізованої бригади, в/ч А0501, с. Клугино-Башкирівка, Харківська область.

В середині жовтня 2014 у складі 2-го батальйону бригади відправлений ​​в зону проведення антитерористичної операції, де ніс службу на крайньому блокпосту «Фасад», — на мосту через Сіверський Донець на в'їзді до міста Щастя зі сторони Луганська.

5 квітня 2015 близько 9:30 бойовики окупаційних корпусів з боку піщаного кар'єру (с. Весела Гора) обстріляли з протитанкового керованого комплексу (ПТРК) взводний опорний пункт «Фасад», в околиці міста Щастя. В результаті влучення ракети в мінний шлагбаум (міни прив'язані одна до одної, щоб перегородити дорогу) стався вибух з детонацією протитанкових мін ТМ-62. Четверо військовослужбовців, які перебували в автомобілі ВАЗ-2109 поряд із місцем вибуху, загинули. На місці події знайдено елементи ракети від ПТРК 9М133 «Корнет». Майор Олег Ковбаса, старший сержант Владислав Блінов і солдат Сергій Гуров загинули на місці, старший солдат Олексій Федорченко помер від поранень дорогою до лікарні.

7 квітня із загиблими бійцями 92-ї бригади прощались на базі військової частини в с. Клугино-Башкирівка. Похований на кладовищі міста Мерефа Харківського району.

Без Владислава лишилися мати Тетяна Блінова, дружина Катерина Новікова та син Денис 2003 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 10, місце 35.