Бірюк Олег Миколайович

Бірюк Олег Миколайович
Дата та місце народження: 13 січня 1976 р., м. Охтирка, Сумська область
Дата та місце смерті: 20 серпня 2014 (38 років) смт Георгіївка, Лутугинський район, Луганська область
Місце поховання: м. Охтирка, Сумська область
Посада: Старший льотчик-інструктор
Обставини смерті: Загинув 20 серпня 2014 р. разом з капітаном Родіоновим А. О. в збитому терористами в районі смт Георгіївка Лутугинського району Луганської області гелікоптері Мі-24П (15 жовтий).

[ред. | ред. код]

Народився 1976 року в місті Охтирка (Сумська область); закінчив охтирську ЗОШ № 2. На першу заробітну плату придбав модель гелікоптера; закінчив льотне училище, академію міністерства оборони. Мав займати посаду командира ескадрильї вертолітної ланки, але на той час вільної вакансії не було. Він погодився стати старшим льотчиком-інструктором із безпеки польотів. Була можливість після академії залишитися у штабі, він хотів літати.

Служив у різних військових частинах України, з 2010 року — в Новому Калинові. Старший льотчик-інструктор, 7-й окремий полк армійської авіації. Брав участь у миротворчій місії в Ліберії 2008 та 2010 року, отримав численні нагороди.

З початку березня 2014 року направлений у зону проведення бойових дій на сході України.

Загинув 20 серпня 2014 року разом з капітаном Антоном Родіоновим — знаходилися в збитому терористами гелікоптері Мі-24 — поблизу смт Георгіївки Лутугинського району. Тоді ж полягли старший сержант Штинда Микола Миронович та солдат Білоус Сергій Степанович.

Похований в Охтирці; Успенське кладовище.

Вдома лишилися родина та брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 4, місце 1.