Білик Юрій Михайлович

Білик Юрій Михайлович
Дата та місце народження: 16 червня 1980 р., с. Муроване, Львівська область
Дата та місце смерті: 20 березня 2015 (34 роки) смт Новотошківське, Попаснянський район, Луганська область
Місце поховання: с. Муроване, Львівська область
Посада: Старший стрілець
Обставини смерті: Загинув 20 березня 2015 р. близько 5-ї години вечора, оглядаючи територію на околиці смт Новотошківське, Попаснянський район, Луганська область, біля шахти Пролетарської, зачепивши розтяжку. Разом з Юрієм загинув старшина Д. Калюжний (Гончарук).

[ред. | ред. код]

Народився 1980 року в селі Муроване на Сокальщині Львівської області. З дитинства мешкав у Червонограді, 1995 року закінчив Червоноградську середню загальноосвітню школу № 11 (нині — Червоноградська гімназія).

Пам'ятник загиблим українським воякам у селищі Новотошківське.

З 1995 р. по 1998 р. навчався у Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцеї за професію: «Слюсар-ремонтник. Електрогазозварник».

У зв'язку з російською збройною агресією проти України призваний за частковою мобілізацією 14 серпня 2014-го.

Призначений на посаду старшого стрільця 10-ї роти 4-го механізованого батальйону 24-ї окремої Залізної механізованої бригади, в/ч А0998, м. Яворів. У зв'язку з відсутністю офіцера — командира взводу, з грудня 2014 виконував обов'язки командира взводу.

Ніс службу в зоні проведення антитерористичної операції, зокрема в районі населених пунктів «Бахмутської траси» на Луганщині.

20 березня 2015-го близько 17:00, під час перевірки території та обходу рубежів оборони взводного опорного пункту (ВОП, 29-й блокпост), — поблизу смт Новотошківське, військовослужбовці 24-ї бригади підірвались на вибуховому пристрої з «розтяжкою» в районі шахти «Пролетарської». В результаті вибуху загинули молодший сержант Юрій Білик і старшина Дмитро Гончарук.

24 березня з Юрієм прощались у Чевонограді. Похований наступного дня на кладовищі села Муроване. Залишилися батьки на Сокальщині, дружина та п'ятеро дітей у Червонограді.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 8, місце 36.