Білокуров Олександр Сергійович

Білокуров Олександр Сергійович
Дата та місце народження: 4 червня 1985 р., м. Чита, РРФСР
Дата та місце смерті: 26 січня 2015 (29 років) с. Спартак, Донецька область
Місце поховання: м. Чернігів
Звання: Сержант
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 26 січня 2015 р. виконуючи завдання з евакуації поранених бійців з поля бою в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область, поблизу Донецького аеропорту. Разом з Олександром загинули прапорщик Рачок О. М., солдат Гага В. О., солдат Синюк Д. С., солдат Стратович А. Г. Сімейний стан: Залишилися батьки, сестра та наречена.

[ред. | ред. код]

Виріс у сім'ї військового. Закінчив Луганський державний університет внутрішніх справ, служив у правоохоронних органах. 27 вересня 2013 року пішов на контрактну службу до ЗСУ в аеромобільні війська.

Захищав Батьківщину ще від початку подій у Криму. Командир відділення інженерно-саперного взводу, 95-та бригада. 26 січня 2015 року автомобіль, яким їхав Олександр, підірвався на міні поблизу с. Спартак Ясинуватського району Донецької області. Разом зі своїми товаришами він загинув миттєво. Тоді ж зазнав поранень старший лейтенант Костянтин Султанбагомаєв та старший солдат Микола Вознюк. У бою за шахту також загинули вояки В'ячеслав Гага, Михайло Рачок, Денис Синюк, Анатолій Стратович.

Без Олександра залишилися батьки, сестра та наречена. Похований у місті Чернігів 30 січня 2015-го, кладовище «Яцево». Того дня в місті оголошено жалобу.

Могила Олександра Білокурова. Кладовище Яцево. Жовтень 2018

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 7, місце 41.