Білько Віталій Олексійович

Білько Віталій Олексійович
Дата та місце народження: 20 грудня 1987 р., с. Прихідьки, Полтавська область
Дата та місце смерті: 3 червня 2015 (27 років) смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: с. Прихідьки, Полтавська область
Звання: Сержант
Посада: Заступник командира бойової машини
Обставини смерті: Загинув 3 червня 2015 р. у бою поблизу смт Луганське (Донецька область) у результаті артобстрілу, - російські бойовики атакували роту Віталія, яка рухалася для підкріплення позицій українських військ.

[ред. | ред. код]

Закінчив ЗОШ в селі Вишневе Пирятинського району. У Кременчуці здобув професію газоелектрозварювальника. Проходив строкову службу у лавах ЗСУ. Працював у ПРАТ «Пирятинський сирзавод».

Мобілізований на початку вересня 2014-го, заступник командира бойової машини, 30-а окрема механізована бригада.

3 червня 2015-го загинув у бою поблизу смт Луганське під час артилерійського обстрілу. Російські бойовики атакували роту Віталія, котра рухалася для посилення позицій українських військ, що стримували наступ на Бахмут.

Похований в селі Прихідьки 6 червня 2015-го, в Пирятинському районі оголошено жалобу. Без Віталія залишилися батько, родина.

[ред. | ред. код]

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений

13 серпня 2015 року — орденом «За мужність» III ступеня. на початку вересня у Вишневому, де навчався Віталій, встановлено меморіальну дошку його честі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 8, місце 8.