Білак Василь В'ячеславович

Білак Василь В'ячеславович
Дата та місце народження: 17 вересня 1993 р., с. Дротинці, Закарпатська область
Дата та місце смерті: 9 лютого 2015 (21 рік) с. Логвинове, Донецька область
Місце поховання: с. Дротинці, Закарпатська область
Посада: Командир батареї
Обставини смерті: Зник безвісти 9 лютого 2015 р. попавши у засідку поблизу села Логвинове у верхній частині дебальцівського виступу на трасі між м. Дебальцеве і м. Артемівськ (Донецька область) під час перевезення боєприпасів на машині УРАЛ-4320 з Артемівська у Дебальцеве. Разом з Василем загинули підполковник О. Гуртов, сержант Р. Чорнобай та солдат Р. Совлич. Впізнаний серед загиблих. Похований.

Закінчив загальноосвітню школу, 2010 року — Мукачівський ліцей з підвищеною фізичною військовою підготовкою, обрав професію військового, від того ж року у лавах ЗСУ. 2014 року закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного за спеціальністю «управління діями підрозділів артилерії». Командир гаубичного самохідно-артилерійського взводу, артилерійська батарея 128-ї гірсько-піхотної бригади.

З літа 2014-го брав участь у боях на сході України.

9 лютого 2015 року вояки їхали на вантажівці ЗІЛ і УАЗі від міста Артемівськ до Дебальцевого та потрапили під обстріл поблизу села Логвинове — у верхній частині «дебальцівського виступу». Дещо пізніше вантажівку було знайдено, а про військовиків не було відомостей. Тоді ж у ЗІЛі загинули майор Олексій Гуртов, сержант Роман Чорнобай, солдат Роман Совлич, в УАЗі — полковники Ігор Павлов та Сергій Циганок, підполковник Артур Музика, майор Святослав Василенко, молодший сержант Антон Макаренко.

Наприкінці лютого тіло Василя знайшли серед загиблих, вивезених до Дніпропетровська.

3 березня 2015-го похований у Дротинцях.

Без сина лишилися батьки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 10, місце 4.