Бігус Богдан Дмитрович «Каспер, Баррет»

Бігус Богдан Дмитрович
Дата та місце народження: 12 червня 1991 р., м. Хмельницький
Місце поховання: м. Хмельницький
Посада: Снайпер
Обставини смерті: Загинув над ранок 18 липня 2019 р. від численних вибухово-осколкових поранень. Він саме повертався з успішного бойового завдання зі своїм товаришем і натрапив на закладену ворогом міну. Сталося це біля с. Шуми під окупованою Горлівкою на Донеччині.

Народився 1991 року у місті Хмельницький, закінчив 9 класів Хмельницького НВК № 4. Захоплювався футболом та риболовлею.

Брав активну участь у Революції Гідності — в складі 27-ї Вінницької Сотні. Відбув всі події на Майдані від початку до кінця. Коли почалася війна, довго не роздумував та вирушив добровольцем на захист Батьківщини — записався до Національної Гвардії України.

14 березня 2014 року вирушив на полігон у Петрівцях, навчався військовій справі під керівництвом генерала Кульчицького. 6 квітня склав присягу та у складі 2-го взводу 1-го окремого резервного батальйону був відправлений спочатку у район Краматорська, а з 2 травня — до Слов'янська, утримував позицію «Рибхоз» (1-й блокпост). Ротація під Слов'янськом тривала з 10 червня 2014-го і до самого переходу міста під контроль України;. Богдан з побратимами перебував між Красним Лиманом та Ямполем. Згодом підписав контракт в ЗСУ; старший солдат, снайпер 8-го полку.

18 липня 2019 року загинув під час вогневого зіткнення з ДРГ, від чисельних осколкових поранень внаслідок підриву на вибуховому пристрої з «розтяжкою» — зі своїм товаришем повертався з завдання. Богдан зазнав множинних осколкових поранень та загинув; побратим перебував у важкому стані.

Похований 21 липня 2019 року у Хмельницькому на Алеї Героїв (міське кладовище Ракове).

Без Богдана лишилися мама, бабуся, дружина та двоє маленьких дітей (молодший син народився у листопаді 2017 року).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 9, місце 4.