Бєліков Віталій Миколайович

Бєліков Віталій Миколайович
Дата та місце народження: 25 лютого 1991 р., м. Скадовськ, Херсонська область
Дата та місце смерті: 28 червня 2014 (23 роки) с. Макарове, Луганська область
Місце поховання: м. Скадовськ, Херсонська область
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: 28 червня 2014 р. о 14:15 в районі с. Макарове, Станично-Луганський район, Луганська область колона матеріального забезпечення потрапила у засідку, під обстрілом опинився водовоз ГАЗ-66 із супроводом БМП. Терористи випустили автоматну чергу в лобове скло автомобіля, за кермом якого перебував солдат Василь Наливайко. Він загинув на місці, а сержант, що сидів поряд, дістав поранення. У бою смертельні поранення дістав також командир БМП старший лейтенант Віталій Бєліков.

Народився 1991 року в місті Скадовськ на Херсонщині, та був єдиною дитиною у батьків. У сім'ї військових його дід був учасником війни в Афганістані. Навчався у Скадовській загальноосвітній школі № 3. Відвідував різні спортивні секції, брав участь у районних шкільних спартакіадах. Продовжив навчання у філії Херсонського вищого училища фізичної культури на відділенні «Важка атлетика». Через отриману травму змушений був повернутись у звичайну міську школу. Захоплювався кульовою стрільбою, здобував призові місця у змаганнях. За прикладом діда, — кадрового офіцера, старшого техніка ескадрильї, — хотів стати військовим. За наполяганням матері закінчив кулінарний технікум, після чого поїхав до Львова й успішно здав вступні екзамени у військовій академії.

2012 закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Направлений для проходження подальшої служби на Закарпаття. Там зустрів свою майбутню дружину, — 2013 року одружився.

Старший лейтенант, командир взводу механізованого батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, в/ч А1556, м. Мукачево.

10 травня 2014 відбув у відрядження в зону проведення антитерористичної операції, де виконував завдання із забезпечення продовольством українських військових на блокпостах у Станично-Луганському районі.

28 червня 2014-го о 14:15 між селами Нижня Вільхова та Комишне колона матеріального забезпечення потрапила у засідку, під обстрілом опинився водовоз ГАЗ-66 із супроводом БМП. Командир бойової машини старший лейтенант Бєліков, будучи пораненим, продовжив вести бій, прикриваючи своїх підлеглих. Отримані у бою поранення виявились несумісними із життям. Тоді ж загинув солдат Василь Наливайко, ще двоє бійців 128-ї бригади зазнали поранень.

Прим. У даних, що оприлюднені Міністерством оборони, місцем смерті зазначене село Макарове (Станично-Луганський район).

Похований 2 липня на Алеї Героїв міського кладовища міста Скадовськ. Без Віталія залишились батьки, дружина та 4-місячна донька Ксенія 2014 р. н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 8, місце 14.