Бєляєв Андрій Левонтійович «Бєлий»

Бєляєв Андрій Левонтійович
Дата та місце народження: 17 липня 1982 р., м. Нікополь, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 13 липня 2021 (38 років) с. Причепилівка, Луганська область
Дата та місце поховання: 19 липня 2021 р., м. Нікополь, Алея Слави, Дніпропетровська область
Посада: Командир бойової машини–командир відділення
Обставини смерті: Загинув 13 липня 2021 р. о 17.30 внаслідок смертельних осколкових поранень, яких зазнав під час масованого артилерійського обстрілу позицій ЗСУ в районі с. Причепилівка Новоайдарського району на Луганщині. Під час цього обстрілу був також важко поранений старший лейтенант Дмитро Сівоконь, який помер через десять днів, 23 липня 2021 року, у Харківському військовому госпіталі.

[ред. | ред. код]

Народився 17 липня 1982 року на Дніпропетровщині, мешкав у місті Нікополь.

Відслуживши строкову службу, Андрій заробляв на життя, як міг: працював на різних підприємствах, трохи займався бізнесом. Одружився. Зрештою шлюб розпався, але в ньому народилося троє чудових дітей.

Добровільно пішов у військкомат коли почалася російська агресія на сході. У березні 2014 року був мобілізований, проходив військову службу у військовій частині 3036 Національної гвардії. Брав участь у боях за визволення Маріуполя.

Коли термін мобілізації закінчився, підписав контракт зі Збройними силами і прийшов у 57-му окрему мотопіхотну бригаду імені кошового отамана Костя Гордієнка.

З січня 2016 року був призначений командиром взводу. У 2018-му перевівся до 28-ї окремої мотопіхотної бригади, але за рік повернувся в 57-му. В серпні 2020 року був переведений до 17-го батальйону. Був командиром механізованого відділення механізованої роти у званні головного сержанта.

У 2021 році заочно закінчив Нікопольський факультет Національної металургійної академії України.

Загинув 13 липня 2021 року о 17.30 внаслідок смертельних осколкових поранень, яких зазнав під час масованого артилерійського обстрілу позицій ЗСУ в районі с. Причепилівка Новоайдарського району на Луганщині. Під час цього обстрілу був також важко поранений старший лейтенант Дмитро Сівоконь, який помер через десять днів, 23 липня 2021 року, у Харківському військовому госпіталі.

Похований 19 липня у м. Нікополь на Алеї почесних поховань міського кладовища.

Залишилися мати, дружина і троє дітей від першого шлюбу.