Біда Євгеній Миколайович

Біда Євгеній Миколайович
Дата та місце народження: 11 лютого 1992 р., с. Кантелина, Вінницька область
Дата та місце смерті: 22 травня 2014 (22 роки) смт Благодатне, Волноваський район, Донецька область
Місце поховання: с. Кантелина, Вінницька область
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: Загинув 22 травня 2014 р. під час збройного нападу на блокпост в районі смт Благодатне, Волноваський район, Донецька область. Разом з Євгеном загинули майор Л. Полінкевич, молодший лейтенант В. Овчарук, старший сержант О. Артемук, молодший сержант Д. Йовзик, солдат М. Бондарук, солдат М. Грицюк, солдат В. Зарадюк, солдат В. Махновець, солдат В. Прокопчук, солдат П. Попов, солдат Д. Шкрібляк, солдат Л. Озеранчук, солдат В. Маринич, солдат А. Нечипорук та солдат В. Ліщук.

Народився Євгеній 11 лютого 1992 року в селі Кантелина на Вінниччині, у простій сільській родині. Мама поштарка, а батько — тракторист. З 1999 до 2007 навчався у місцевій загальноосвітній школі. 2010 року закінчив Державний навчальний заклад «Вище професійне училище № 7 міста Вінниці», де здобув професію «Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр». З 2010 по 2011 рік проходив строкову військову службу в Збройних Силах України. Після армії працював в охоронній службі «Фортеця Гарант» м. Вінниця.

З початком російської збройної агресії Євгеній хотів піти добровольцем у батальйон Національної гвардії. У квітні 2014 року мобілізований Іллінецьким об'єднаним військовим комісаріатом до лав Збройних Сил України.

Старший солдат, гранатометник 51-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України.

Разом із підрозділом у травні 2014 року ніс службу на блокпосту № 10 поблизу смт Ольгинка Волноваського району Донецької області. На блокпосту не було ніяких укріплень, ночували у наметах і в машинах.

Меморіальна дошка на школі в селі Кантелина

Уранці між 4 та 6 годинами 22 травня 2014 року блокпост був атакований проросійськими сепаратистами «ДНР», які під'їхали на інкасаторських машинах, та почали несподіваний масований обстріл із вогнепальної зброї, у тому числі з кулеметів, мінометів, РПГ, ПЗРК. У результаті обстрілу здетонував боєкомплект в одній з бойових машин, що призвело до збільшення людських втрат внаслідок вибуху. Підкріплення, що прибуло на місце бою вже після його завершення, у вигляді вертольотів Мі-8, помилково обстріляло територію, де були вцілілі бійці 51-ї бригади, прийнявши їх за бойовиків «ДНР». У цьому бою загинули 16 бійців 51-ї бригади.

На середину дня 22 травня у списках загиблих та поранених під Волновахою доля старшого солдата Біди була ще невідома. Пізніше з'ясувалось, що він потрапив до лікарні і помер від поранень.

Поховали Євгена 27 травня на центральній алеї сільського кладовища в рідному селі Кантелина. Залишились мати Леся, батько Микола й молодший брат Славко.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 2.