Бережний Юрій Олександрович

Бережний Юрій Олександрович
Дата та місце народження: 27 квітня 1984 р., смт Чупахівка, Охтирський район, Сумська область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (30 років) с. Новокатеринівка, Донецька область
Місце поховання: смт Чупахівка, Охтирський район, Сумська область
Звання: Сержант
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором на дорозі в районі с. Новокатеринівка. 2-го вересня тіло Бережного Ю.О. разом з тілами 87 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до запорізького моргу. Був упізнаний бойовими товаришами та родичами.

Народився 1984 року в селі Чупахівка Охтирського району Сумської області, де й проживав. Закінчив 9 класів; в училищі здобув професію електрика-кіномеханіка. Призваний на строкову службу. По закінченні якої вирішив продовжити службу за контрактом. Опанував професію розміновувача.

Командир інженерно-саперного відділення, 91-й інженерний полк. 13 березня 2014 року з частиною направлений в Харківську область; звідти — до Луганської області. Двічі побував вдома в короткотермінових відпустках. Станом на 26 серпня з підрозділом був в оточенні.

29 серпня 2014-го загинув у боях під Іловайськом. 2 вересня року тіло Юрія разом з тілами 87 інших загиблих у «Іловайському котлі» було привезено до запорізького моргу. Упізнаний бойовими товаришами та родичами.

Вдома залишилися мама; дружина Ольга і син Олександр 2011 р.н.

Похований у Чупахівці.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 5, місце 28.